Nauji ARM procesoriai pasieks 3 GHz dažnį ir bus 25% taupesni


Tikimasi, kad 2014 m. TSMC ir GlobalFoundries pradės gaminti mobilius procesorius, sukurtus 20 nm technologijos pagrindu. Tuomet tikimasi sulaukti ir naujos kartos ARM procesorių, kadangi šių reiškinių tarpusavio ryšys akivaizdus. Dabar 28 nm ARM procesorių riba yra 2,3 GHz (šį dažnį jau pasiekė Snapdragon 800 ir Tegra 4i).

arm-a57-tape-out

Pereinant prie pažangesnio technologinio proceso, mūsų laukia tokie pliusai, kaip 30% spartos augimas, visa tai leis pasiekti iki 3 GHz padidėjęs taktinis dažnis. Kitu privalumu taps 1,9 karto padidėjęs kristale esančių tranzistorių skaičius, kartu tai leis sumažinti TDP lygį ketvirtadaliu. Tikėtina, kad didžiausias tranzistorių prieaugis teks integruotam GPU. Tikėtina, kad pirmuoju naujos kartos atstovu taps procesorius nVidia Logan.

Sumažėjęs energijos suvartojimo rodiklis reikš, jog analogiškai augs ir mobilaus įrenginio baterijos darbo laikas – tai mobilių įrenginių savybė, kuri jaudina nemažą dalį išmaniųjų telefonų ir planšetinių kompiuterių vartotojų.

Papildomai 20 nm technologija suteiks ARM procesoriams konkurencinio pranašumo, ir tai daryti būtina – virš ARM stovyklos galvos pakibo Intel iškeltas kardas 22 nm Atom (Bay Trail) procesorių pavidalu (šie naudoja Silvermont architektūrą). Tiesa, pati Intel 2014 m. jau žengs į 14 nm technologinį procesą. Tokį šansą turi ir kompanija AMD: jos kontraktinis gamintojas GlobalFoundries kitąmet taip pat ketina įsisavinti 14 nm technologiją.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos