AMD procesoriai Carrizo gaus Excavator branduolius ir DDR4 palaikymą


Taivaniečių puslapis DigiTimes jau anksčiau pranešė, kad hibridiniai procesoriai AMD Kaveri bus pristatyti ne anksčiau 2014 m. vasario mėnesio, nors anksčiau AMD skaidrėse buvo numatyta 2013 m. pabaiga. Antra vertus, procesorių gamyba vis tiek prasidės gruodžio mėnesį, o inžinieriniai egzemplioriai pasirodys dar anksčiau. Reikia pažymėti, kad informaciją apie APU Kaveri anonso vėlavimą patvirtino ir puslapis VR-Zone.

amd-apu

Įdomiausia publikacijos dalimi tapo Kaveri pakeisiančių mikroschemų specifikacijų aprašymas. Naujieji procesoriai vadinsis Carrizo ir debiutuos 2015 metais. Jų skaičiavimų branduoliai gaus Excavator architektūrą, grafikos posistemė taip pat bus atnaujinta. Šie procesoriai dirbs su mikroschemų rinkiniu Bolton-D4 A88X. TDP lygis svyruos nuo 45 W iki 65 W, priklausomai nuo modifikacijos. Procesoriai Carrizo palaikys HSA (HUMA) technologiją ir PCI Express 3.0.

Vienu iš didžiausių naujovių taps DDR4 operatyvios atminties palaikymas. Kaip jau žinome, kompanija Intel savo procesorius Haswell-E tokia atmintimi aprūpins jau kitų metų rudenį, tuo tarpu labiau prieinamame segmente DDR4 palaikymą gaus Skylake procesoriai, kurie debiutuos ne anksčiau kaip 2015 metais.

Šaltiniai papasakojo ir apie AMD hibridinius procesorius Beema, kurie pakeis dabartinius Kabini, ir tai padarys 2014 metais. Jie gaus Puma+ architektūros branduolius ir naujos kartos GPU. Šie procesoriai priklausys SoC mikroschemų kategorijai, jie palaikys HSA (HUMA) technologiją (CPU skaičiavimus gali atlikti GPU) ir gaus Socket FT3 (BGA) lizdą, kuris numato, kad procesorius bus įlituojamas į motininę plokštę.

Apie AMD Beema pamainą kodiniu pavadinimu Nolan žinoma labai mažai. Skaičiavimų branduolių architektūra neminima, tačiau jų bus iki keturių vienetų viename procesoriuje. GPU bus atnaujinta, kad viskas atitiktų 2015 metų standartus. Bus išsaugotas HSA (HUMA) palaikymas, naudojamas lizdas Socket FT4 (BGA).

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos