AMD platforma FM2+ gyvens mažiausiai iki 2015 metų


Informacija apie būsimus AMD hibridinius procesorius paskutiniu metu liejasi kaip iš gausybės rago. Jau žinome, kad APU Kaveri nukelti iš šių metų pabaigos į 2014 m. pradžią, o po jų 2015 metais pasirodys APU Carrizo su Excavator branduoliais. Dabar pasirodė informacija , kad FM2+ lizdas bus aktualus mažiausiai iki 2015 metų, palaikydamas visas egzistuojančias APU linijas.

AMD-FM2-Socket

Motininės plokštės su FM2+ po truputį pasirodo mažmeninėje prekyboje. Modeliai Trinity ir Richland bus suderinami ne tik su FM2, bet ir būsimu FM2+. AMD procesoriai Kaveri taip pat galės dirbti su FM2+ ir mikroschemų rinkiniu A88X (Bolton D4). AMD Carrizo taip pat pasinaudos nauju lizdu, taigi galima kalbėti net apie keturias APU kartas. Šiuo atveju, AMD platforma yra palankesnė nei Intel, kadangi dabartiniai Haswell procesoriai reikalauja naujų motininių plokščių.

Beje, AMD Carizzo skaičiavimų branduoliai gaus Excavator architektūrą, grafikos posistemė taip pat bus atnaujinta. Šie procesoriai dirbs su mikroschemų rinkiniu Bolton-D4 A88X. TDP lygis svyruos nuo 45 W iki 65 W, priklausomai nuo modifikacijos. Procesoriai Carrizo palaikys HSA (HUMA) technologiją ir PCI Express 3.0 sąsają, DDR4 operatyviąją atmintį.

Kol kas nežinoma, kokius grafinius procesorius naudos APU Carrizo. Iki to laiko pasirodys kelios GPU kartos – Volcanic Islands ir Pirate Islands, taigi AMD inžinieriams bus iš ko pasirinkti.

2 komentarai (-ų)

  1. Petruha parašė:

    Saunu kad bus suderinami FM2 su FM2+

    • Tomas parašė:

      Na AMD niekad neprilygs Intel platformai,skaiciai gal ir grazus bet daugiau viskas …. atsikandau jau visu situ gaminiu.


Kitos kategorijos naujienos