5 GHz procesorius AMD FX-9590 pateko į apžvalgininkų rankas


Vos tik prekyboje pasirodė 5 GHz dažniu dirbantis procesorius AMD FX-9590, daugeliui buvo labai įdomu pažiūrėti, ką gali šis unikalus Vishera sprendimas. Vis didėjantį smalsumą pabandė patenkinti puslapis PC Tuning, kuris parengė tikrai pilną FX-9590 apžvalgą.

Į čekų žurnalistų rankas procesorius pateko pakuotėje, kuri svėrė apie 30 kilogramų. Be paties procesoriaus (buvo gautas inžinerinis egzempliorius), kompiuteriniame korpuse Cooler Master Cosmos II buvo rasta motininė plokštė MSI 990FXA-GD80, skysčių aušinimo sistema Zalman LQ315, maitinimo blokas Seasonic 1050XM, 16 GB talpos Team Group DDR3-2133 atminties moduliai ir „dvigalvė“ vaido plokštė Radeon HD 7990.

amd-fx-9590-inside

Procesoriaus FX-9590 varžovais tapo FX-6300, A10-6800K, Intel Core i7-3770K ir Core i7-4770K, kurių kiekvienas turėjo savo testinius stendus (reikia pastebėti, su silpnesnėmis vaizdo plokštėmis).

Pasirodė, jog apie vienareikšmišką pranašumą prieš oponentus (ypač prieš Intel sprendimus) kalbėti negalima, o daugumoje testų persvara gali būti paaiškintas dideliu taktiniu dažniu. Kartu tai yra ir vienas pagrindinių procesoriaus minusų: pagal energijos suvartojimo lygį AMD FX-9590 neprilygo niekas.

Apžvalgos autoriai padarė išvadą, jog naujasis AMD flagmanas yra išskirtinai kolekcinis dalykas, kuris nors ir pasižymi dideliu produktyvumo lygiu, tuo pačiu eikvoja labai daug elektros energijos, o kainuoja dar daugiau, nei konkurentai, kuriems neretai pralaimi.

Sistemos su procesoriumi AMD FX-9590 energijos suvartojimo lygis (W)

Sistemos su procesoriumi AMD FX-9590 energijos suvartojimo lygis (W)

AMD FX-9590 gali sudominti šio prekinio ženklo gerbėjus, kurie galbūt net neplanuoja procesoriaus ištraukti iš pakuotės, iš kitos pusės – entuziastai ir ekstremalūs spartintojai taip pat gali atkreipti dėmesį, kadangi AMD šiuo atveju tiekia rinktinius egzempliorius.

Eiliniams vartotojams „penki gigahercai“ yra ne daugiau kaip reklaminis jaukas, pateisinantis savo milžinišką kainą.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos