Visa tiesa apie vaizdo plokštę Radeon HD 7730


Pasirodžius pirmiems gandams apie vaizdo plokštę Radeon HD 7730, iš karto kilo daugybė klausimų, susijusių su naudojamu grafiniu procesoriumi. Neseniai pasirodžiusi šio adapterio MSI versija vėl privertė grįžti prie šios temos. Radeon HD 7730 gali būti siūlomas tiek su GDDR5, tiek su DDR3 atmintimi, kurios talpa sudaro 1 GB arba 2 GB. Be MSI šią vaizdo plokštę pristatė ir Sapphire bei PowerColor.

Bandydami sužinoti visą tiesą apie Radeon HD 7730, griebtasi detaliai studijuoti GPU-Z pateikiamus duomenis. Nors formaliai Radeon HD 7730 labai primena vaizdo plokštes Radeon HD 8670 ir HD 8570 – turime 384 universalius procesorius ir 8 rasterizacijos (ROP) blokus, tačiau programėlė aiškiai sako, kad turime GPU Cape Verde, o ne Mars/Oland šeimos atstovą.

7730_01

Dar daugiau – pats gamintojas (kalbama apie MSI) užsimena apie GPU Verde LE, jau nekalbant apie daugybę panašių užuominų el. parduotuvėse.

7730_02

Tokiu būdu, galima teigti, kad Radeon HD 7730 neturi nieko bendra su Mars/Oland atstovais. Kartu priminsime, kad ši vaizdo plokštė siūloma tik specifinėms šalims (Kinija, Japonija, Ukraina ir keletas kitų), tad kituose regionuose į ją vartotojai gali žiūrėti kaip į gana keistą modelį. Kaip jau minėta, šią vaizdo plokštę gamina tik trys AMD partneriai – MSI, Sapphire ir PowerColor.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos