Mozilla pasidalino informacija apie Firefox OS atnaujinimus


Operacinės sistemos Firefox OS kūrėja – kompanija Mozilla – pranešė, kaip ji ketina palaikyti savo produktą atitinkamais atnaujinimais bei patobulinimais. Šis klausimas ypač neramino ekspertus, atsižvelgiant į tai, jog kai kurie Mozilla partneriai (tokie kaip, pavyzdžiui, ZTE) niekada nedegė noru palaikyti išmaniųjų telefonų su Android. Taigi buvo baiminamasi, kad pastaroji praktika bus taikoma ir Firefox OS.

firefox-os-screen

Remiantis Mozilla planais, sistemos atnaujinimas bus labai panašus į tai, kaip viskas vyksta su naršykle Firefox: kas ketvirtį Firefox OS gaus atnaujinimus, kurie praplės funkcionalumą, tuo tarpu ankstesnės dvi versijos kas šešias savaites gaus saugumo atnaujinimus. Kritiniai atnaujinimai neturės konkretaus pasirodymo laikotarpio: kūrėjai spręs savarankiškai, ką išleisti iš karto, o kas gali palaukti.

Reikia pažymėti, kad atnaujinimai bus siunčiami ne vartotojams tiesiogiai, o mobilių įrenginių gamintojams, kurie turės galimybę viską pratestuoti ir adaptuoti savo įrenginiams. Ir tik vėliau atnaujinimai pasieks vartotojus.

Sprendžiant iš ekspertų pasisakymų ir praktikos, tokioje Mozilla strategijoje ir slypi didžiausias pavojus. 2009 m. Google taip pat norėjo įvesti paspartintą atnaujinimų išleidimo ciklą, panašų į naršyklės Chrome. Tačiau tuomet pasipriešino gamintojai ir operatoriai ir paprašė sulėtinti tempus.

Po kurio laiko Google ryžosi nusileisti ir sutiko išleisti atnaujinimus keletą kartų per metus. Buvo pasirašytas susitarimas, kad atnaujinimai bus išleidžiami bent 18 mėnesių, tačiau visa tai liko tik popieriuje. Netgi esminiai Google partneriai retai kada palaikymą suteikdavo ilgiau nei 12 mėnesių. Rinkos ekspertams dabar įdomiausia tai, kaip Mozilla (beje, daugiausia pajamų gaunanti iš tos pačios Google) įtakos konservatyvius operatorius ir mobilių įrenginių gamintojus.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos