ARM bando įtikinti, kad laimė slypi ne technologiniuose procesuose


Maždaug prieš mėnesį kompanija ARM pristatė naujus branduolius – Cortex-A12. Jie pasirodys vidutinės klasės išmaniuosiuose telefonuose, o tai atitinka $200-350 kainų kategoriją (iki 800 lt). Iki šiol šiame segmente buvo siūloma Cortex-A9, o vėliau planuota, kad juos išstums tobulesni Cortex-A15. Buvo planuojama, kad tobulėjant technologiniams procesams, gana didelius Cortex-A15 branduolius pavyks panaudoti ir vidutinės klasės segmente. Tačiau to neįvyko.

Beje, su technologiniais procesais ARM stovyklai sekasi ne per geriausiai. Iki šiol ekspertai nėra įsitikinę, jog kompanija GlobalFoundries išsprendė visas problemas su 28 nm mikroschemų gamyba. TSMC dar visai neseniai taip pat smarkiai buksavo su šios technologijos įsisavinimu. Tačiau problemos po truputį sprendžiasi, ir būtent taivaniečių kontraktinis gamintojas turėtų imtis Cortex-A12 + GPU Mali-T622 mikroschemų gamybos.

cortex-a12_01

Tuo pačiu metu ARM problemos su technologiniais procesais neleidžia kalbėti apie GlobalFoundries gamybos netobulumą, kadangi pastaroji dirba su kompanija Qualcomm – ši turi savo nuosavus grafinius branduolius. GlobalFoundries taip pat gali orientuotis ir į Imagination Technologies arba NVIDIA grafinius adapterius. Vis tik ši informacija galutinai paaiškės vėliau. O tuo metu ARM nusprendė paaiškinti apie Cortex-A12 ypatumus ir jų plėtros planus.

Kaip jau buvo pažymėta, viskas prasidėjo nuo to, jog Cortex-A15 savikaina gavosi per didelė, nei planuota. ARM iškėlė užduotį, kad branduoliai savo dydžiu būtų panašūs į Cortex-A9, tačiau pasižymėtų šiuolaikiniu produktyvumo lygiu. Tokiu būdu, sukurti Cortex-A12, kurių kristalo plotas – kiek didesnis nei Cortex-A9, tačiau produktyvumo lygis pakilo 40%. Svarbiausia, kad Cortex-A12 yra optimizuoti 28 nm technologiniam procesui – ne 20 nm, kuris turėtų debiutuoti kitąmet, o būtent 28 nm.

cortex-a12_02

Specialistų teigimu, vidutinio lygmens sprendimams naujas technologinis procesas neduoda apčiuopiamos naudos, kad iš karto būtų puolama prie 20 nm, paskui prie 16 nm ir t.t. Iš kompanijos TSMC skaidrių matyti, jog perėjimas nuo 28 nm prie 20 nm neduos tiek daug pranašumo, kiek migracija nuo 40 nm prie 28 nm, nors išlaidos gamyklų modernizavimui bus milžiniškos.

Galima priminti, kad 20 nm technologijai bus naudojami keli foto-šablonai, o tai reiškia, kad vien tik vandens sunaudojimas padvigubės, jau nekalbant apie kitus sunkumus. Kitaip tariant, tranzistoriaus produktyvumo ir savikainos santykis padidės ne taip žymiai, kad 20 nm technologija būtų patraukli naudojimui vidutinės ir žemiausios kategorijos mikroschemose.

cortex-a12_03

Iš esmės, galima reziumuoti, kad viską suskaičiavusi, ARM pasibaisėjo ir sukūrė Cortex-A12. Tai reiškia, kad monstriškos Cortex-A15 architektūros mobiliuose įrenginiuose „iki 800 lt“ nepamatysime. Galbūt tai ir į naudą –gamintojus ir kūrėjus tai turėtų priversti optimizuoti programinę įrangą, nesižvalgant vien į galingiausių SoC mikroschemų segmentą.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos