Asmeninių kompiuterių rinkoje Lenovo vėl aplenkė HP


Kompanijos Gartner duomenimis, praėjusių metų III ketvirtyje kinų kompanija Lenovo pirmą kartą pagal asmeninių kompiuterių tiekimo apimtis iš pirmos vietos išstūmė amerikiečių HP. Vėliau pastaroji kompanija susigrąžino lyderio pozicijas, o tai įtakojo tradicinis išpardavimų bumas JAV kalėdiniu laikotarpiu, taip pat Naujieji Kinijoje.

Vis tik 2013 m. II ketvirtyje, kompanijų Gartner ir IDC duomenimis, Lenovo vėl susigrąžino pirmą vietą. Atotrūkis vis dar nedidelis – maždaug 300 tūkst. kompiuterių, taigi HP dar turi šansų, nors galimybės tai padaryti tirpsta ketvirtis po ketvirčio.

idc_2q_2013_chart

IDC analitikai pažymi, kad PC rinkos smukimas buvo mažesnis, nei tikėtasi, tačiau ji vis tiek per metus sumenko visais 11,4%. Iš viso per paskutinį ketvirtį parduota 75,6 mln. asmeninių kompiuterių. Gartner duomenimis, šis skaičius lygus 76 mln., tad metinis nuosmukis sudarytų 10,9%.

Smukimo priežastys vis tos pačios: vangi kompiuterių su sensoriniais ekranais ir su Windows 8 paklausa, aukšta ultrabookų kaina, totalus pinigų trūkumas, konkurencija iš išmaniųjų telefonų ir planšetinių kompiuterių pusės. Tarp pardavėjų matomas ir sandėlių atsargų mažėjimas. Tai gali rodyti ir pasiryžimą atnaujinti asortimentą, tačiau ir abejonės dėl paklausos atsigavimo. Kaip visa tai apibūdinti, IDC analitikai nežino, kadangi visur pilna nerimastingų signalų, viena iš kurių – pardavimų mažėjimas Azijos ir Ramiojo vandenyno regione. Besivystančios rinkos taip pat neauga.

EMEA regionas, kuriam priklausome ir mes, apimtas apatijos ir nuopuolio. Labiausiai sumažėjo nešiojamų kompiuterių pardavimai, kadangi tai yra pagrindinė PC rinkos produkcija. Liaudis trokšta planšetinių kompiuterių, ekonomika pilna baimės, recesija sutinkama praktiškai kiekvienoje Vakarų šalyje.

idc_2q_2013

Japonijoje, atvirkščiai, stebimas šioks toks atsigavimas, tačiau ir čia apie optimizmą ir ilgalaikį atsigavimą nekalbama. Visą statistiką šiame regione sugadino Kinija – pardavimai čia žymiai mažesni, nei prognozuota. Neišgelbėjo net Indija, kuri paklausa buvo geresnė, nei tikėtasi. Dabar dėl Kinijos situacija III ketvirtyje gali smarkiai pablogėti, nors birželio mėnesį paklausa ir bandė stabilizuotis. Situacija kelia nerimą, tačiau ji nėra katastrofiška.

Galiausiai apie rinkos žaidėjus. Lyderiu vėl tapo Lenovo – dabar jai priklauso 16,7% pasaulinės asmeninių kompiuterių rinkos. Antroje vietoje yra HP su 16,4%, tačiau pastarosios vystymosi dinamika blogiausia iš pirmo penketuko: per metus smuktelėta 7,7%. Trečia išlieka Dell (12,2%), ketvirta – Acer (8,2%), nors pastaroji tiekimą sumažino net 32,6%. Penkta liko ASUS – 6,1%.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos