ASUS atsisako operacinės sistemos Windows RT


Nežiūrint į tai, kad Windows planšetinių kompiuterių rinka auga, kompanija ASUS priėmė sprendimą atsisakyti planšečių su Windows RT. Apie tai puslapio All Things Digital žurnalistams pareiškė pats ASUS vadovas Jonney Shih.

Kompanija ASUS yra vienas iš tų žaidėjų, kurie mėgsta eksperimentuoti: jau galėjome matyti nešiojamus kompiuterius su dviem ekranais, planšetinius kompiuterius su balso skambučių funkcija, netbookais pavirstančius išmaniuosius telefonus ir daugelį kitų įdomių sprendimų.

computex-2012-asus-shih

Kai kurie ekspertai bando prikibti prie išpildymo kokybės, tačiau negalima neigti, kad kompanija rodo tikrai nemažą drąsą, diegiant naujas vartotojo sąsajas ir įvairias sąveikos su kompiuteriais galimybes, nors tik nedaugelis aspektų vėliau prigyja.

Vienu iš eksperimentų tapo ir Windows RT planšetiniai kompiuteriai. ASUS direktorių valdybos pirmininko J. Shih teigimu, kompanija tikėjosi iš naujos Microsoft platformos sėkmės, investavo nemažai pinigų į projektavimą ir populiarinimą, tačiau rinka Windows RT yra visiškai abejinga, o esami savininkai yra nepatenkinti, kad negali naudoti įprastų Windows aplikacijų.

Windows RT planšetinių kompiuterių projektas truko maždaug metus. Dabar kompanija ASUS jau atsisako licencijuoti Windows RT, nutraukia esamų modelių gamybą ir susikoncentruoja ties Android bei Windows 8. Gamintojo vadovo teigimu, labiausiai dėl to kalta, aišku, Microsoft, kuri nepaklausė nei partnerių, nei vartotojų nuomonės.

ASUS galvos manymu, esminiu Windows privalumu yra galimybė naudotis įprastomis programomis. Kompanija iš Redmondo turėtų aktyviau plėtoti 10“ ekranus turinčių planšetinių kompiuterių segmente, kadangi kompaktiškuose Windows sprendimuose ASUS vadovas J. Shih prasmės nemato, nors pabrėžė, kad visa tai yra tik jo asmeninė nuomonė.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos