Pasirodė pirmieji Bay Trail procesoriaus Intel Atom Z3770 testai


Kompanija Intel paskutiniu metu tiek daug kalbėjo apie savo pirmuosius 22 nm Atom procesorius, jog ažiotažas aplink juos orą kaitino iki raudonumo. Atomazgos ilgai laukti nereikėjo: puslapyje Geekbench pasirodė pirmieji Silvermont architektūros savininko – 4 branduolių procesoriaus Atom Z3770 – testai.

Teigiama, kad šis procesorius gali turėti maksimalų 2,4 GHz taktinį dažnį, tačiau testų metu jo pajėgumai buvo kiek apriboti – SoC mikroschema funkcionavo 1,46 GHz dažniu. Savo ruožtu, tai nepakenkė aplenkti dabartinių Intel procesorių Atom Z2580 ir Z2760. Tiesa, iki konkurento AMD rezultatų šiek tiek pritrūko – AMD A6-1450 (Temash) ir A4-5000 (Kabini) teste buvo spartesni.

geekbench-intel-bay-trail

Kiek toks Intel Silvermont architektūros procesoriaus atsilikimą lėmė mažesnis nei maksimalus taktinis dažnis, galima tik spėlioti (galbūt jis ne tik prilygtų, tačiau ir aplenktų AMD hibridinius procesorius). Antra vertus, Intel dabar ypač akcentuoja maksimalų energetinį taupumą – vis tik varžytis teks su ARM stovykla, o ne su AMD.

Atom Z3770, tikėtina, gaus 10 W TDP lygį, nors šis rodiklis aktualus, vartojant būtent „TDP“ apibrėžimą. Paskutiniu metu Intel propaguoja naują terminą – SDP, kuris numato tipinį energijos suvartojimo tam tikrose tipinėse užduotyse, taigi čia gali pavykti vatų skaičių sumažinti iki 8 W arba net 6 W. Galima priminti, jog AMD A6-1450 (Temash) turi 8 W TDP rodiklį.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos