Buvę Nokia inžinieriai darbuojasi prie „neužmušamų“ išmaniųjų telefonų


Sunkūs laikai privertė kompaniją Nokia „išbarstyti“ eilę talentingų darbuotojų, kurie, beje, nelinkę sėdėti be užsiėmimo. Pavyzdžiui, vieni iš išeivių sukūrė kompaniją Adaia, kurios personalą šiuo metu sudaro apie 16 žmonių, o jos vadovu yra Heikki Sarajärvi. Ambicijų buvusiems Nokia darbuotojams tikrai netrūksta: Adaia ketina užkariauti elitinių išmaniųjų telefonų rinką, kurių kainos sudaro daug daugiau nei €1000.

Ekstremalai - irgi žmonės. Jiems taip pat norisi pasinaudoti telefonu net ir pačiomis sudėtingiausiomis situacijomis

Ekstremalai – irgi žmonės. Jiems taip pat norisi pasinaudoti telefonu net ir pačiomis sudėtingiausiomis situacijomis

Suomių leidinys Digitoday rašo, jog kompanija neketina eiti Vertu pramintu keliu ir susikoncentruos ne ties brangiomis medžiagomis, bet mobilių įrenginių galimybėmis atlaikyti pačias nepalankiausias aplinkos sąlygas. Adaia išmanieji telefonai potencialiai gali būti panardinti į keletą dešimčių metrų gylį po vandeniu ir keliauti kartu su alpinistais į Everesto viršūnę. Kartu Adaia svarsto galimybę įdiegti palydovinio ryšio adapterį.

Įrenginio prototipas, kuris veikia su operacine sistema Android, turės 4,8“ įstrižainės ekraną, svers apie 240-250 gramų, o korpuso storis sudarys apie 17 mm. Inžinieriai netgi numatė akumuliatoriaus „karštojo keitimo“ galimybę, o tai turėtų labai praversti tiems, kurie mėgsta ekstremalias sąlygas. Adaia atstovai teigia, kad išmaniuosius telefonus gamins labai nedideliais tiražais – vargu, ar pasaulyje atsiras daug ekstremalų, kurie už panašius telefonus norės atiduoti iki €5000.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos