Daugiau kaip pusė amerikiečių žaidžia su PC. O kaip lietuviai?


JAV Pramoginės programinės įrangos asociacija (Entertainment Software Association) atliko tyrimą, kuris dar kartą gali patvirtinti, jog kalbos apie asmeninių kompiuterių kaip žaidimų platformos mirtį yra per ankstyvos, praneša puslapis Dualshockers.

Respondentams buvo siūloma atsakyti, ką jie dažniausiai naudoja žaidimams – asmeninius kompiuterius (PC), stacionarias ar mobilias konsoles, išmaniuosius telefonus ar planšetinius kompiuterius.

platform-games-statistics-esa-2013

Apklausos dalyviai nurodė, kad dažniausiai (pagal praleistas valandas) renkasi stacionarias namų žaidimų sistemas (konsoles naudoja 68% amerikiečių), tačiau antrą vietą netikėtai užėmė PC platforma (asmeninius kompiuterius paminėjo 63% apklaustųjų). Išmaniesiems telefonams teko 43%, mobilios konsolės surinko tik 37% balsų. Tarp amerikiečių žaidėjų prasčiausiai pasirodė planšetiniai kompiuteriai (30%).

Apskritai žaidimus žaidžia 58% amerikiečių, 55% iš jų – vyrai. Įdomu tai, kad moterys (18 metų ir vyresnės) sudaro didžiąją žaidėjų kontingento dalį. Vidutinis JAV žaidėjo amžius – 30 metų (32% yra jaunesni nei 18 metų, tiek pat – 18-35 metų, likę 36% – vyresni nei 36 metai). Aktyviausi žaidimų pirkėjai – 35 metų amžiaus amerikiečiai.

Suaugusiųjų reitingų nauda tiki 88% amerikiečių tėvų, o 93% tėvų visuomet atkreipia dėmesį, ką žaidžia jų vaikai. 52% mano, kad el. pramogos juos įtakoja tik teigiamai. Su kitais apklausos rezultatais gali susipažinti ESA oficialiame puslapyje (dokumentas .PDF formatu). Būtų įdomu sužinoti, ką dažniausiai renkasi Lietuvos žaidimų gerbėjai: galbūt rezultatai būtų visiškai kitokie?

6 komentarai (-ų)

 1. Rokas parašė:

  Matai lietuviai labiau PC megsta, nes konsoliu niekas neiperka ir tuolabiau zaidimai brangus. Jie geriau parsisius is kitokio tinklapio nelegaliai zaidima ir zais negu mokes pinigus.

  • Ignas parašė:

   konsoliu neiperka? tu cia baik juokaut 😀 PC zaidzia ir tikrai ne visi piratauja as pazystu daug kas perka zaidimus as pats juos perku. nebutinai is steam ar origin. ir ant konsoliu taip pat lengvai galima piratauti 😀 nusilauzi ir zaidi zaidimus be problemu

   • Edvinas parašė:

    Tai ant xBoxo gausi RROD ir viskas bus. Galesi prie pc sedet, arba nauja konsole pirkt. Zaidimus dauguma perka is steam, bet tik tuos, kuriuos idomu zaisti online.

 2. sda parašė:

  bent jau xbox 360 dauguma (jeigu ne visi) zaidimai irgi yra nulausti, tavo argumentai lygiai taip pat tinka ir siai konsolei

 3. Ignas parašė:

  PC man 60 FPS ir superine grafika labiau prie sirdies 😀


Kitos kategorijos naujienos