Iš 900 tūkst. App Store aplikacijų daugumos niekas neparsisiunčia


Kompanijos Adeven specialistai pasidalino informacija, kuri susijusi su Apple el. parduotuvės App Store mobiliomis aplikacijomis. Paprastai operacinių sistemų kūrėjai bando įvardinti kuo didesnį prieinamų aplikacijų skaičių – tai laikoma vienu didžiausiu platformos privalumu. Tačiau retai kalbama apie jų populiarumą ir kokybę. Remiantis pateikiamais duomenimis, didžiosios dalies App Store aplikacijų praktiškai niekas nesisiunčia.

adeven-app-store

Dar visai neseniai App Store minėjo App Store penkerių metų jubiliejų ir 50 mlrd. parsiųstų aplikacijų pasiektą žymą. Natūralu, kad tarp šventinių ataskaitų nebuvo paminėta, jog parsisiuntimai susiję tik su trečdaliu el. parduotuvėje prieinamų aplikacijų. Dabar jų yra apie 900 000, iš kurių net 579 000 negali pasigirti bent kažkiek didesniu parsisiuntimų skaičiumi. Tokios programos Adeven specialistų vadinamos aplikacijomis – zombiais. Prie jų priskiriamos programos, kurios nepasirodo tarp dažniausiai parsisiunčiamų.

Tikslaus tokių aplikacijų – zombių parsisiuntimų skaičiaus specialistai pateikti negalėjo, kadangi konkrečios statistikos neleidžia sužinoti App Store funkcionalumas. Kompanija Apple teigia, kad aplikacijų kūrėjams jau išmokėta virš $10 mlrd. Kiek kūrėjų bandė, tačiau nesugebėjo sėkmingai debiutuoti iOS aplikacijų rinkoje, pasakyti sunku, tačiau galima spėti, kad tokių buvo ne šimtas ir ne tūkstantis, kadangi sparčiai auganti rinka vilioja ne tik specialistus, tačiau ir galybę mėgėjų bei neprofilinių kompanijų.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos