Europa reikalauja iš Google pakeisti privatumo politiką


Maždaug pusantrų metų praėjo nuo to momento, kai kompanija Google įvedė „supaprastintą“ privatumo politiką, kuri sukėlė didelę audrą interneto bendruomenėje. Kartu ir Europos Sąjungos reguliuojančios institucijos suprato, kad kažkas yra ne taip. Ir štai dabar galų gale buvo pereita prie rimtų grasinimų.

google-office-logo

Pavyzdžiui, D. Britanijos reguliavimo tarnybos jau paskelbė, jog paieškos gigantui teks pakeisti taikomą privatumo politiką iki 2013 m. rugsėjo 20 d. Priešingu atveju korporacija gali susidurti su taip vadinamo oficialiais priverstinio pobūdžio veiksmais.

Be to, labai panašios pozicijos laikosi Vokietijos ir Italijos vyriausybiniai organai, tuo tarpu Prancūzija ir Ispanija nusiuntė Google laiškus, kuriuose formuluotės taip pat gana kategoriškos. Iš savo pusės interneto gigantas tvirtina, jog jo privatumo politika atitinka europiniams teisės aktams ir leidžia kurti paprastesnes bei efektyvesnes tarnybas.

Tiesa, nelabai aišku, kaip Google privatumo politika gali atitikti atskirų šalių teisės aktus, tačiau sukelti iš karto penkių didžiausių Europos šalių vyriausybių nepasitenkinimą. Bet kokiu atveju, pastarasis klausimas bus plačiai eskaluojamas dar ilgą laiką, o Google laukia vėl sunkios dienos.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos