Gegužę asmeninių kompiuterių pardavimai buvo prastesni nei tikėtasi


Prieš mėnesį kompanijos IDC analitikai atnaujino savo prognozę, kuri susijusi su asmeninių kompiuterių pardavimais tiek 2013 metais, tiek laikotarpiu iki pat 2017 metų imtinai.

Pranešama, kad šiemet tikimasi stacionarių ir mobilių kompiuterių pardavimų sumažėjimo maždaug 7,8%. Papildomai atliktas tyrimas rodo, kad asmeninių kompiuterių realizacijos sumažėjimas 2013 metais gali būti dar didesnis, o tai rodo gegužės mėnesio pardavimų dinamika.

2013_may_pc_sales_idc

Iš grafiko matyti, kad balandžio mėnesį asmeninių kompiuterių pardavimai vidutiniškai judėjo  viršų praktiškai visuose pasaulio regionuose, išskyrus (kas keisčiausia) Kinijos ir Indijos rinkas (panašu, kad šiuose regionuose ypač didelė meilė išmaniesiems telefonams ir planšetiniams kompiuteriams).

Vis tik gegužės mėnesį teigiama dinamika pasikeitė į neigiamą. Natūralu, kad tai įtakos ir visų metų rezultatus. Tikėtina, kad viską pataisys birželio mėnuo, tačiau analitikai ima abejoti savo prognozių tikslumu, taigi industrijos atsigavimo šių metų antroje pusėje gali ir nebūti.

Šiuo metu prognozuojama, jog metinis asmeninių kompiuterių pardavimų mažėjimas II ketvirtyje sudarys 11,7% (pirmame ketvirtyje jis buvo lygus -13,3%), III ketvirtyje sudarys -4,7%, tuo tarpu paskutiniame šių metų ketvirtyje sumažės iki -1,6%. Tokiu būdu, 2013 m. pardavimai bus 7,8% mažesni, nei 2012 m.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos