J.P. Morgan: Intel Haswell ir Windows 8.1 kompiuterių rinkos nepagyvins


Keletas garsiausių analitikų kompanijų – IDC ir Gartner – laikosi bendros nuomonės, jog asmeninių kompiuterių rinka smunka dėl keleto faktorių: blogėjančios makroekoniminės padėties rinkose, noro atsinaujinti savo PC parką nebuvimas, paklausos pasistūmimas į planšetinių kompiuterių ir išmaniųjų telefonų pusę.

intel-ultrabook-beyond

Žinoma, yra nemažai vartotojų, kurie nusiteikę prieš „planšetinį bumą“, ir jie niekaip nesieja PC rinkos smukimo su mobilių įrenginių invazija. Bet kokiu atveju, stacionarūs ir nešiojami kompiuteriai ketvirtis ir ketvirčio pardavimuose figūruoja vis rečiau, tuo tarpu planšetiniais kompiuteriais vartotojai „dar nepasisotino“.

Puslapis Apple Insider, kuris remiasi J.P. Morgan analitikų pasisakymais, praneša, jog 2013 metais procesorių Intel Haswell ir operacinės sistemos Windows 8.1 ekspansija netaps asmeninių kompiuterių paklausos augimo katalizatoriumi. Kompiuterių naudojimo ciklas nuolat ilgėja, tuo tarpu jų atnaujinimui biudžetas nedidėja arba netgi karpomas. Kartu vartotojai dažniau renkasi planšetes ir išmaniuosius telefonus, su kuriais lengvai patenkina savo bazinius poreikius.

Beje, ta pati IDC statistika kalba, jog verslo sektorius pasiruošęs pereiti prie Windows 7, o ne prie naujausios Windows 8 – daugelis vartotojų apskritai tenkinasi senutėle Windows XP. Atitinkamai ir Windows 8.1 turi ne tiek daug šansų paskatinti naujų kompiuterių pardavimus šiais metais.

Reikia pažymėti, jog J.P. Morgan analitikų nuomonę palaiko ne visi. Pavyzdžiui, RBC Capital Markets ekspertai kaip tik nurodo, kad Haswell ir Windows 8.1 taps pagrindiniais faktoriais, kurie lems kompiuterių rinkos atsigavimą dar 2013 m. pabaigoje.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos