Haswell procesorių paklausa kol kas mažesnė, nei Intel tikėjosi


Tik šių metų rugsėjo mėnesį Haswell procesorių asortimentas pasipildys labiau savo kaina prieinamais dviejų branduolių modeliais (turima omenyje stacionarių sistemų segmentas). Preliminariais duomenimis, tipinėse užduotyse jie ne taip jau smarkiai atsiliks nuo savo daug brangesnių keturių branduolių „brolių“. Svarbu ir tai, kad rudenį pamatysime Pentium procesorius su Haswell architektūra. Atsižvelgiant į tai, kad modernizacijai reikalinga ir naują motininė plokštė su LGA 1150 lizdu, rudenį galima tikėtis atsinaujinti daug pigiau, nei dabar.

SONY DSC

Taivaniečių puslapis DigiTimes praneša, jog vangi naujų kompiuterių paklausa kompaniją Intel privertė į rinką „išmesti“ Haswell procesorius, kurie skirti OEM kompiuterių gamintojams (taip vadinami „Tray“ variantai, neturintys aušintuvo). Šie procesoriai yra $20-30 pigesni už „Box“ variantus. Pirkėjams tai naudinga, o štai prekybos tinklai tokia praktika nepatenkinti. Jie sandėliuose turi brangesnių Haswell procesorių atsargas, kurias dabar teks atpiginti, kad paspartintų jų pardavimus. Be to, kompiuterių gamintojai sumažino šio ketvirčio sistemų su Haswell platforma tiekimo planus. Taip pat padaryta iš dalies ir dėl to, jog turima nemažai Ivy Bridge procesorių atsargų.

Ekspertai prognozuoja, jog jei kompiuterių paklausa šiame ketvirtyje ir toliau bus žema, Intel gali būti priversta mažinti Haswell procesorių gamybos tempus. Tai leis suderinti paklausą ir pasiūlą, tačiau tam tikruose regionuose gali sukelti deficitą, jei paklausa staigiai atsigautų. OEM procesorių tiekimas į mažmeną nėra reta praktika, taigi Haswell išimtimi taip pat netapo.

Reikia pažymėti, jog perkant „Tray“ procesorių variantus, reikia atskirai įsigyti aušinimo sistemą. Haswell atveju galima šiek tiek sutaupyti, jei kompiuteris atnaujinamas, kadangi LGA 1155 (Sandy Bridge, Ivy Bridge) aušinimo sistemos suderinamos su LGA 1150 platforma.

2 komentarai (-ų)

 1. trololo parašė:

  tai kokio velnio jų kainos(Lietuvoje) kyla.

  • guru parašė:

   kyla dėl paprastos priežasties: norint rugsėjį padaryti nuolaidą, reikia liepą – rugpjūtį kainą pakelti. elementarus akių dūmimas, vadinamas AKCIJA 🙂

   o RAM kainos kyla, nes visi planšetams ir telefonams atmintį gamina, PC per bortą meta, deficitas – tai ir kainos aukštyn.


Kitos kategorijos naujienos