HP: duomenų kiekio augimas diktuoja industrijos pokyčius


2011 metų rudenį Hewlett-Packard (HP) direktorių valdyba kompanijos vadove paskyrė Meg Whitman. Buvo tikimasi, jog buvusi eBay galva išves HP iš krizinės situacijos. Užsispyrusios M. Whitman ryžtingi veiksmai iš tikrųjų buvo į naudą kompanijos sveikatai, tad šiandien galima drąsiai kalbėti apie stabilios būsenos pasiekimą.

Meg-Whitman-HP-CEO

Pekine (Kinija) vykusio pasirodymo renginyje HP World Tour metu M. Whitman pareiškė, jog kompiuterių industrija pergina lūžio momentą, rašo portalas PC World. Senų produktų rinkos potencialas išeikvotas, ir HP investuoja nemažai lėšų ir laiko, kad tyrėjai ir inžinieriai sukurtų naujos kartos sprendimus.

Ypač daug dėmesio skiriama „debesų“ technologijoms, kompaktiškiems bei energetiškai efektyviems serveriams, duomenų saugojimo sistemoms bei spausdintuvams. Kartu ketinama įsiklausyti ir į Kinijos klientus. Į pastarąjį regioną apskritai žiūrima kaip į didžiausią asmeninių kompiuterių rinką, o su kinų pasitikėjimu M. Whitman sieja dideles viltis.

Kritinės permainos industrijoje ir vartojimo būduose, tiekime ir technologijų apmokėjime. Pokyčius gana smarkiai diktuoja ir generuojamų duomenų kiekiai, kurių šaltiniai – kameros, mobilūs telefonai, mokėjimo sistemos ir įvairiausi davikliai. Per artimiausius 3 metus kiekis serverių, kurie užsiims „didelių duomenų“ apdorojimu ir „debesų“ tarnybų palaikymu, padidės iki 80-100 mln., o jų bendra kaina sudarys apie $10-20 mlrd.

M. Whitman teigimu, šiandien egzistuojantys duomenų apdorojimo centrai nėra gyvybingi žvelgiant nei iš užimamos erdvės, nei iš energijos eikvojimo pusės. Kompanija HP ateitį mato tokios serverių sistemose, kaip Moonshot, viename iš naujausių korporacijos projektų. Šis sistema leidžia sumažinti įrangos užimamą plotą (iki 80%), energijos suvartojimą (iki 89%) bei palaikymui skirtas išlaidas (iki 77%).

Savo pasirodymo pabaigoje HP vadovė pabrėžė, kad informacinių technologijų sfera daugiau nėra vien tik kompiuterinių sistemų darbingumo palaikymas. Specialistai dabar yra ne mašinų skyriuje, o ant kapitono lieptelio, mano Meg Whitman, ir prie tokių realijų reikia prisitaikyti.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos