Microsoft mano, kad III ketvirtyje kompiuterių pardavimai smuks 15%


Kompanijos Microsoft antrojo ketvirčio ataskaita parodė, jog programinės įrangos giganto reikalai klostosi neblogai, jei nekreiptume dėmesio į fiasko patyrusio planšetinio kompiuterio Surface RT pardavimus. Portalas ComputerWorld praneša, kad III ketvirtyje Microsoft tikisi pajamų sumažėjimo iš Windows pardavimų apie 2%, tuo tarpu naujų asmeninių kompiuterių rinka turėtų susitraukti net 15%, lyginant su 2012 m. II ketvirčiu.

Naujų kompiuterių pardavimai smunka. Ar dėl to reikėtų kaltinti Microsoft ir Windows 8?

Naujų kompiuterių pardavimai smunka. Ar dėl to reikėtų kaltinti Microsoft ir Windows 8?

Kalbėdami apie asmeninių kompiuterių rinką, Microsoft paskutiniu metu laikosi pozicijos „gerai jau buvo“. Rekordiniai PC platformų pardavimų skaičiai buvo fiksuoti 2011 metų III ketvirtyje, tačiau nuo to laiko naujų kompiuterių realizacija tik smunka.

Šių metų III ketvirtyje gali būti parduota ne daugiau 75 mln. kompiuterių – kaip jau minėta, tai yra 15% mažiau nei prieš metus. Per visus metus asmeninių kompiuterių bus realizuota 14% mažiau, mano Microsoft atstovai. Beje, ne tokias pesimistiškas prognozes pateikė analitikai – pavyzdžiui, kompanija IDC mano, jog III ketvirtyje kompiuterių pardavimai smuks tik 5%.

Logiškai kyla klausimas, kodėl Microsoft tikis vos 2% pajamų iš Windows pardavimų mažėjimo, jei asmeninių kompiuterių rinka susitrauks visais 15%? Kompanija pažymi, jog daugiau pajamų tikimasi gauti iš planšetinių kompiuterių Surface pardavimų, kurie taip pat naudoja operacinę sistemą Windows. Reikia suprasti, kad kalbama apie Surface Pro su Windows 8. Be to, Microsoft ketina padidinti pajamas iš klientų, kurie pirks didelius kiekius licencijų. Žodžiu, net jei PC rinka ir „sloguoja“, tai visiškai nereiškia, kad lygiai taip pat nukentės ir Microsoft.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos