Intel Atom C2000 – serveriniai procesoriai su Silvermont architektūra


Būtinybė keistis kompiuterinių technologijų pasaulyje brendo jau seniai, o konservatyvus požiūris gali tapti skaudžių pasekmių priežastimi. Kompanija Intel po generalinio direktoriaus pasikeitimo jau numatė naują strateginį kursą, o prioritetais tapo mobilių ir energetiškai efektyvių sprendimų kryptis.

Atakos prieš konkurentus smaigalyje turi atsidurti Silvermont architektūra. Jos pagrindu sukurti procesoriai įsitaisys ne tik išmaniuosiuose telefonuose ir planšetiniuose kompiuteriuose, tačiau ir stacionariose sistemose bei mikroserveriuose. Paskutiniu atveju kalbama apie procesorius Atom C2000, kurie anksčiau buvo žinomi kodiniais pavadinimais Avoton ir Rangeley. Procesoriai Rangeley bus skirti tinklo ir komunikacinei įrangai, tačiau mes daugiausia dėmesio skirsime būtent Avoton šakai.

intel_atom_c2000_slide01

Taigi Atom C2000 (Avoton) pakeis dabartinius modelius Atom S1200 (Centerton). Naujokai sukurti, naudojant 22 nm technologiją. Jų sparta yra beveik keturis kartus didesnė nei pirmtakų, tuo tarpu energijos suvartojimas išliko tame pačiame lygmenyje.

Procesoriuose gali būti įdiegta iki 8 skaičiavimų branduolių, galinčių įgyvendinti 64 bitų instrukcijas, palaikoma iki 64 GB operatyvios atminties bei virtualizacijos technologijos. Be to, Atom C2000 yra SoC mikroschemos, todėl juose dar atrasime integruotos I/O kontrolerius, tokius kaip Gigabit Ethernet (4 lizdai), SATA ir iki 16 linijų PCI Express.

intel_atom_roadmap_slide02

Kartu Intel nurodė, koks bus tolimesnis naujųjų procesorių plėtros planas. 2014 metais turėtų pasirodyti Broadwell architektūros Xeon E3 procesoriai, o dabartinius Atom (Avoton) modelius pakeis Denverton. Jų gamybai bus naudojama 14 nm technologinis procesas.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos