Intel jau testuoja Haswell procesorius su LGA 2011 lizdu


Kompanija Intel turi laboratorijų visame pasaulyje, tik čia pašaliniams įeiti, savaime suprantama, draudžiama. Tiesa, tokia situacija galioja ne visus metus – tam tikromis dienomis ir čia būna taip vadinamos „atvirų durų“ dienos – puslapio VR-Zone žurnalistams pavyko pabuvoti vienoje iš Malaizijoje įkurtų Intel laboratorijų, kurioje testuojami naujausi Core ir Atom procesoriai.

perlmutter-intel-haswell-core-4th-gen

Žurnalistų dėmesį ekskursijos metu ypač patraukė rūšiavimo mašina, kuri dirba su gana stambiais procesoriais, pažymėtais „HSW EP“. Pastarieji buvo labai panašūs į šiuo metu egzistuojančius LGA 2011 sprendimus. Jie buvo diegiami į testinį stendą su dviem lizdais (aktyvus buvo tik vienas). Akivaizdu, jog tai buvo vienas iš Xeon E5 v3 (Haswell-EP) procesoriaus prototipų. Jis gali turėti iki 14 skaičiavimų branduolių, iki 35 MB L3 spartinančios atminties, keturių kanalų DDR4-2133 MHz kontrolerį ir dvi QPI magistrales, kurių pralaidumas – 9,6 gigatranzakcijų per sekundę.

Nežiūrint į tai, jog kompanija Intel intensyviai testuoja naujus serverinius procesorius, iki jų pasirodymo rinkoje greičiausiai praeis ne mažiau vienerių metų. Šiuo metu procesorių giganto planai numato Ivy Bridge-E su LGA 2011 lizdu pasirodymą, ir jokių pokyčių kol kas nenusimato.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos