Intel neketina išleisti diskretinių vaizdo plokščių


Šio dešimtmečio pradžioje kompanija Intel labai rimtai svarstė sugrįžimą į diskretinių vaizdo plokščių rinką. Tam buvo pradėtas įgyvendinti projektas Larrabee. Kiek vėliau buvo anonsuoti skaičiavimų spartintuvai Xeon Phi. Tuomet paaiškėjo, jog darbui su grafika jie nelabai tinkami – pagrinde jie orientuoti į superkompiuterių segmente, kuriame nVidia jau spėjo įsitvirtinti su savo Tesla produktais.

xeon-phi

EXPreview forumo dalyviams buvo suteiktas galimybė užduoti klausimus Intel atstovams, ir tuo buvo su malonumu pasinaudota. Tarp visų kitų buvo užduotas ir klausimas apie Intel galimybę grįžti į diskretinės grafikos rinką (juo labiau, kad šioje srityje Haswell padarė nemažą pažangą). Intel atstovai paaiškino, kad atitinkamų planų šiuo metu neturi. Reikėtų pridurti, kad stiprindama savo integruotus GPU, kompanija Intel siekia kaip tik priešingų tikslų – patraukti kuo daugiau vartotojų į savo pusę, kad šie kartu atsisakytų biudžetinio lygio vaizdo plokščių.

Taip pat buvo užduotas gana įdomus klausimas apie galimybę išleisti Core i3 modelį su laisvu daugikliu. Reikia paminėti, jog 2009 metais Intel vykdė eksperimentą ir Kinijos rinkai siūlė Pentium E6500K su laisvu daugikliu, tačiau tokį bandymą po kurio laiko įvertino kaip nesėkmingą. Tokiu būdu, ir Core i3 šiuo metu tokios galimybės neturės. Aišku, jei tik atsiras poreikis, Intel niekada neatsisakys patenkinti vartotojų norų.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos