Intel planuoja atsisakyti prekinio ženklo „Atom“


Dar visai neseniai kompanijos Intel atstovai su optimizmu kalbėjo apie naujų Atom (Silvermont) procesorių ateitį, o taivaniečių puslapis DigiTimes prakalbo apie tai, jog procesorių gigantas svarsto galimybę atsisakyti „atominio“ prekinio ženklo. Taip gali būti pasielgta jau 2013 m. IV ketvirtyje, o tokio žingsnio laukiamas rezultatas – padidėję pardavimai.

Intel_Atom_CPU

Intel Atom procesoriai pakeis vardą, tačiau rinkoje išliks

Remiantis šaltinio pateikiama informacija, vardas „Atom“ neigiamai įtakoja planšetinių ir tradicinių asmeninių kompiuterių pardavimus. Vartotojams Atom procesoriai asocijuojasi su žemu produktyvumo lygiu dar nuo Netbook tipo nešiojamų kompiuterių laikų. Oficialaus patvirtinimo iš kompanijos Intel pusės kol kas nėra.

Panašus Intel žingsnis atrodo visai logiškas, kadangi ilgą laiką Atom procesoriai savo sparta visiškai neblizgėjo. Naujieji Bay Trail platformai priklausantys sprendimai priklausos visiškai kitai kategorijai. Jie palaikys tam tikras Core procesoriams būdingas galimybes, kartu žadama, kad jie pasiūlys idealų spartos ir energijos suvartojimo santykį, kalbant apie planšetinius kompiuterius ir išmaniuosius telefonus.

Jau dabar tiksliai žinoma, Bay Trail platformai priklausys procesoriai, turintys prekinį ženklą Celeron ir Pentium. Panašių žingsnių Intel gali imtis procesorių atžvilgiu, kurie bus naudojami nešiojamuose kompiuteriuose su Windows 8.1.

Kol kompanija Intel svarsto, ką daryti su Atom sprendimais, rugsėjo mėnesiui jau paruošti Pentium procesoriai su Haswell architektūra, tuo tarpu IV ketvirtyje turėtų debiutuoti LGA 1150 lizdą įsisavinsiantys Celeron modeliai.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos