Intel ruošia planšetinius Haswell procesorius su 4.5 W SDP lygiu


Kompanija Intel dar šių metų pradžioje sugalvojo naują Core Y procesorių seriją, kuri skirta planšetiniams kompiuteriams. Nors iš pradžių šios serijos atstovai gavo Ivy Bridge architektūrą, tačiau buvo akivaizdu, kad ne jie taps mobilių įrenginių pagrindu, o Haswell ULT atstovai su itin žemu energijos suvartojimo lygiu.

intel-haswell-ult-sdp

Pranešama, jog naujieji Haswell procesoriai turės SDP (Scenario Design Power) rodiklį, kuris neviršys 4.5 W (Ivy Bridge atveju – 7 W). Priminsime, kad SDP nurodo įprastą, o ne maksimalų energijos suvartojimo lygį, kaip TDP atveju. Čia kalbama apie kasdienes užduotis, tokias kaip naršymas Internete, multimedia medžiagos peržiūra, muzikos klausymasis ir pan. Jei kalbėtume apie TDP lygį, jis šiuo atveju sudarytų 11.5 W

Naujieji Core Y (Haswell ULT) serijos atstovai bus gaminami, naudojant 22 nm technologinį procesą. Vis tik nepaisant priklausomybės Haswell architektūrai, naujokai bus netgi lėtesni, nei naujos kartos Atom (Silvermont) modeliai. Savo ruožtu, tai leis gamintojams įdiegti pasyvią aušinimo sistemą – planšetinių kompiuterių atveju tai yra bene privalomas dalykas.

Deja, konkretesnių specifikacijų (kiek bus branduolių, koks taktinis dažnis ar grafikos posistemė) šiuo metu kompanija Intel nepraneša, tačiau reikia tikėtis, kad tai paaiškės gana greitai.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos