Jei reikės, Intel užsiims ir ARM procesorių kontraktine gamyba


Šių metų gegužės mėnesį Intel generalinio direktoriaus pareigas ėmė eiti Brian Krzanich, tuo tarpu kompanijos prezidento postas teko Renee James. Be vadovybės procesorių gigantas pakeis ir veiklos prioritetus: dar savo pirmojo pasirodymo prieš investuotojus ir akcininkus metu Brian Krzanich pažadėjo paspartinti mobilių sprendimų kūrimą.

Kompanijos Intel generalinis direktorius Brian Krzanich žada proveržį mobilių procesorių segmente

Kompanijos Intel generalinis direktorius Brian Krzanich žada proveržį mobilių procesorių segmente

Praėjusią savaitę, kalbėdamas su žurnalistais, Brian Krzanich pastebėjo, kad vartotojų susidomėjimas daugiau neapsiriboja asmeniniais kompiuteriais, paklausa pasislinko į išmaniųjų telefonų, planšetinių kompiuterių ir kitų mobilių įrenginių pusę, rašo naujienų agentūra Reuters. Intel vadovas įsitikinęs, kad per artimiausius keletą metų daugiau dėmesio bus skirta kompiuteriams, kurie pritaikyti akims, ausims, yra nešiojami ant riešo (pavyzdžiui, būsimas Apple iWatch) arba ant nosies (Google Glass). Pastarųjų analogas Intel asortimente turėtų pasirodyti 2013 m. pabaigoje arba 2014 m. pradžioje.

Įdomu tai, kad prioritetas bus suteiktas ne tik mobilių sprendimų kūrimui. Jei praeityje dalis gamybinių pajėgumų buvo rezervuota procesoriams, skirtiems naudojimui asmeniniuose kompiuteriuose, tai dabar Intel pasiruošusi paskirstyti resursus kitaip. Brian Krzanich pabrėžė, jog ypač daug dėmesio sulauks būtent Atom procesoriai. Tai visai nenuostabu žinant, kad ateityje Atom uždirbs Intel dešimt kartų daugiau, nei dabar.

Taip pat vienu iš potencialių pajamų šaltinių Intel mato ir galimybę užsiimti kontraktine mikroschemų gamyba plačiam užsakovų ratui. Dabar korporacija bendrauja su mažu klientų skaičiumi, tačiau Intel vadovas teigia, kad kitokių architektūrų procesorių gamybos klausimas vis dar atviras. Jis teigė, jog jei į Intel kreiptųsi stambus klientas, su kuriuo būtų susijusios puikios perspektyvos nešiojamų kompiuterių ir kitų mobilių įrenginių srityje, ir paprašytų gaminti ARM procesorius, toks pasiūlymas būtų svarstomas.

Ekspertų teigimu, jog toks „didelio kliento“ aprašymas puikiai tinka korporacijai Apple. Ji jau dabar naudoja tam tikrą kiekį x86 procesorių, o taip pat išleidžia milžinišką kiekį mikroschemų su ARM architektūra savo produktams iPhone ir iPad. Aišku, reikėtų turėti omenyje, kad jei Apple tikrai ateitų, Intel neužtektų dabar turimų gamybinių pajėgumų. Situacija gali pasikeisti, kai bus pereita prie 450 mm silicio plokštelių naudojimo (dabar – 300 mm).

Priminsime, jog kažkada Steve Jobs buvo atvykęs pas šiemet pasitraukusį iš savo posto  Paul Otellini ir prašė sukurti procesorių išmaniajam telefonui iPhone. Tuomet Intel generalinis direktorius atsisakė. Tačiau dabar vadovas jau kitas, ir reikalai gali susiklostyti visiškai kitaip.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos