Lyderio kaita Android stovykloje: Jelly Bean pagaliau aplenkė Gingerbread


Įvykis, kuris buvo ilgai lauktas, žvelgiant į kas mėnesį pateikiamas Google ataskaitas, pagaliau sulauktas.  Operacinės sistemos Android versija Jelly Bean pagaliau tapo lydere tarp visų versijų, nustumdama į antrą vietą dar 2010 metais išleistą Gingerbread.

Kadangi Android dėl savo fragmentacijos yra kritikuojamas visų, kas netingi, pastarasis įvykis turėtų teigiamai nuteikti ne tik Google, bet ir programinės įrangos kūrėjus. Antra vertus, stengtis yra kur: pavyzdžiui, iOS 6 yra įdiegta į daugiau nei 90% Apple mobilių įrenginių.

android-versions-market-2013-june

Per dviejų savaičių laikotarpį, kuris baigėsi liepos 8 d., Jelly Bean pasiekė 37,9% Android rinkos dalį, tuo tarpu Gingerbread sudarė 34,1%. Būtina pažymėti, kad statistika renkama, stebint apsilankymus el. parduotuvėje Google Play. Iki 2013 m. balandžio mėnesio statistika buvo renkama, taikant kiek kitokį metodą – imant informaciją iš Google serverių, tad reali situacija gali būti kiek kitokia, nei mums bando pasakyti paieškos gigantas.

Jelly Bean rinkos dalies augimas per paskutinį mėnesį sudarė 4,9%. Jei į versijas pažiūrėtume detaliau, Android 4.1 dabar įdiegta į 32,3% mobilių įrenginių, tuo tarpu Android 4.2 versija – tik 5,6%. Trečią vietą užima ketvirtos kartos atstovas Android 4.0 Ice Cream Sandwich. Daug senesnės versijos – Froyo, Éclair, Honeycomb ir Donut – kartu paėmus nesiekia 5%.

Netolimoje ateityje Android sąrašas turėtų pasipildyti versija Android 5.0 Key Lime Pie. Taip pat ne kartą buvo pasirodžiusi informacija apie ruošiamą Android 4.3 debiutą, tačiau kada tiksliai jis įvyks, kūrėjai neišduoda.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos