Linus Torvalds naują Linux versiją pavadino Windows garbei


Prieš porą metų Linus Torvalds, diskutuodamas apie Linux versijų numeracijas, pasakė maždaug taip: „Aš manau, kad pavadinsiu 3.11 Linux for Workgroups.“ Pasirodo, kiekviename juokelyje yra dalis tiesos (nors šį kartą ir nedaug).

linux-for-workgroups

Dabar, kai visiems prieinama Linux 3.11 RC (Release Candidate) versija, daugelis atviro kodo bendruomenės entuziastų su nuostaba pamatė, kad nauja branduolio versija iš tikrųjų vadinasi „Linux for Workgroups“. Dar daugiau, buvo nepasigailėta net legendinio pingvino Tukso – jį vaizduojančioje piktogramoje matyti vėliavėle, kuri panaši į senąjį Windows logotipą.

Žinoma, paprastiems vartotojams nelabai aišku, kur „šuo pakastas“. Galima priminti, kad gerai pažįstama korporacija Microsoft prieš 20 metų išleido operacinės sistemos Windows versiją, kuri tuo metu vadinosi „Windows for Workgroups 3.11“.

win311logo

Tuometinė Windows turėjo iki tol neregėtą galimybę – tinklų palaikymą, antra vertus, tai nereiškė, kad vartotojai galėjo naudotis Internetu. Ar reikia sakyti, kad Linux palaiko Interneto ryšį nuo neatmenamų laikų, taigi naujasis Linux pavadinimas yra tik pašaipi duoklė Windows (iš pagarbos konkurentui).

Atskirai pikantišku faktu galima laikyti tai, jog neporinės Linux versijos paprastai laikomos nestabiliomis, taigi galima kalbėti apie dar vieną „Linux for Workgroups“ sąsają su Microsoft 20 metų senumo kūriniu.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos