MediaTek MT6592: „tikras“ 8 branduolių mobilus procesorius


Nemažai mobilių procesorių gamintojų jau yra pareiškę, kad kuria 8 branduolių SoC mikroschemas, o viena iš tokių kompanijų – Samsung – jau spėjo garsiai išsireklamuoti (o vėliau – tyliai viską paslėpti užkulisiuose) savo „aštuonių branduolių“ Exynos 5 Octa.

Iš tikrųjų, tokie sprendimai tikrąja to žodžio prasme nėra aštuonių branduolių procesoriai. Pastarieji naudoja technologiją ARM big.LITTLE, kurie numato, kad viename kristale yra du moduliai po keturis branduolius su Cortex-A15 ir Cortex-A7 architektūra. Deja, vienu metu jie dirbti negali, tad tokie procesoriai yra arba labai taupūs, arba labai greiti.

Remiantis naujai išplatinta informacija, kinų kompanija MediaTek, kuri garsi savo biudžetinėmis SoC mikroschemomis, ruošia taip vadinamą „tikrą“ aštuonių branduolių procesorių, kuriame galės dirbti visi branduoliai vienu metu, praneša puslapis Engadget.

mediatek-mt6592-8-cores

Modelis MT6592 naudos taupiuosius Cortex-A7 branduolius, kurie veiks iki 2 GHz taktiniu dažniu. Kompanija MediaTek jau pristatė naujieną savo partneriams, o jų gamybos pradžia numatyta 2013 metų lapkričio mėnesį. Teigiama, kad procesoriai bus gaminami TSMC gamyklose, naudojant 28 nm technologinį procesą, o pirmieji mobilūs įrenginiai su jais pasirodys 2014 metų pradžioje.

Teigiama, kad teste AnTuTu naujasis procesorius MediaTek MT6592 surinko beveik 30 tūkst. balų. Palyginimui, to paties AnTuTu duomenų bazėje neseniai pasirodęs LG-F320 (spėjama, kad jis taps išmaniuoju telefonu Optimus G2) su keturių branduolių Qualcomm Snapdragon 800 surinko 32 tūkst. balų.

Vienas komentaras

  1. bronius parašė:

    zjbs, kompuose nera 8 branduoliu, dabar telefe atsiras 🙂 viskas, windowsus kalsim i telefonus ir dirbsim 😀


Kitos kategorijos naujienos