MediaTek žada jau IV ketvirtyje pristatyti 8 branduolių procesorių


Šiandien keturių branduolių procesoriai tapo įprastu reiškiniu ne tik asmeniniuose kompiuteriuose, tačiau ir mobiliuose įrenginiuose – planšetėse ir išmaniuosiuose telefonuose. Vartotojai vis dar perka didelius skaičius, taigi gamintojai bei jų marketingo padaliniai tam aktyviai ruošiasi. Prieš kurį laiką Samsung visus bandė sužavėti „aštuonių“ branduolių procesoriumi Exynos 5 Octa. Dabar tai bandys padaryti ir kinų kompanija MediaTek.

Blu-Vivo-smartphone-with-MediaTek

Išmanieji telefonai su 8 branduolių procesoriais… Kas nors dar daugiau?

Maždaug prieš mėnesį kinų šaltiniai pranešė, jog liepos mėnesio pabaigoje MediaTek ruošiasi pristatyti „iš tikrųjų aštuonių branduolių“ procesorių MT6592, kuris naudos ARM Cortex-A7 architektūrą ir 28 nm technologinį procesą. Maksimalus branduolių taktinis dažnis turėtų siekti 2 GHz.

Reikia pažymėti, kad Samsung pristatytas „daugiabranduolis“ naudoja koncepciją ARM big.LITTLE, kuri numato, kad procesoriuje yra įdiegti du blokai, turintys keturis branduolius kiekviename. Tokia technologija neleidžia visiems aštuoniems branduoliams dirbti vienu metu – tai daro arba blokas su taupiais, arba su produktyviais branduoliais.

Šią savaitę kompanijos MediaTek atstovai paaiškino, kad formalus aštuonių branduolių procesoriaus anonsas įvyks 2013 m. IV ketvirtyje, arčiau SoC mikroschemos serijinės gamybos pradžios, praneša puslapis Computerworld.

Pareikšta, jog visi aštuoni branduoliai galės veikti vienu metu, tačiau priklausomai nuo apkrovimo pobūdžio, aktyvių branduolių skaičiaus proporcingai keisis. Konkrečios užduotys galės būti pavestos atskiram branduoliui – pavyzdžiui, darbas su Interneto naršykle ir panašiai. Kai kuriais duomenimis, 8 branduolių MediaTek procesorius jau sudomino japonų kompaniją Sony.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos