Microsoft: Windows Phone – trečioje vietoje, BlackBerry jau nebijome


Nors šiuo metu didžiausio dėmesio nusipelnė preliminari Windows 8.1 versija, kurios Preview versiją galima nemokamai atsisiųsti iš kompanijos puslapio, Microsoft nemažai dėmesio skiria ir Windows Phone platformai. Korporacijos Windows Phone padalinio vadovas Larry Lieberman, duodamas interviu žurnalistams, pabrėžė, jog Microsoft pasiekė žymaus progreso, vykdant mobilios operacinės sistemos plėtrą.

windows-phone-ir-blackberry

Mes manome, jog tvirtai užimame trečią vietą tarp mobilių ekosistemų“, – pažymėjo jis. „Tai svarbus pareiškimas daugeliu atžvilgiu“. Windows Phone iš tikrųjų gegužės mėnesį aplenkė BlackBerry, tačiau išmaniųjų telefonų rinka ir toliau priklauso dvejoms dominuojančioms operacinėms sistemoms – Google Android ir Apple iOS.

Larry Lieberman pareiškė, kad nesijaudina dėl konkurencijos iš BlackBerry pusės: „Aš nemanau, jog jie gali rinkai pasiūlyti tokių dalykų, kuriuos mes siūlome jau dabar. Pavyzdžiui, išmanieji telefonai su mūsų operacine sistema priklauso visiškai skirtingoms kainų kategorijoms, atitinkamai, jie skirti plačiam vartotojų ratui“. Reikia pažymėti, jog pigūs išmanieji telefonai yra esminis Nokia įtakos platformai Windows Phone faktorius. Antra vertus, Microsoft kol kas nesijaučia patogiai, būdama trečioje vietoje. Larry Lieberman įsitikinęs, kad Windows Phone auga žymiai greičiau, nei bet kuri kita ekosistema.

Microsoft atstovas pažymėjo, jog kompanija gauna daug atsiliepimų apie Windows Phone ir labai atidžiai juos apsvarsto. Jis teigė, jog gerai susipažinęs su pagrindine vartotojų užklausa – vieningu pranešimų centru, ir Microsoft aktyviai dirba prie to, kad šis reikalavimas būtų patenkintas.

Microsoft vis dar susiduria su sena problema: kompanijai reikalingas didžiulis išmaniųjų telefonų vartotojų skaičius, kad į savo pusę galėtų patraukti kūrėjus ir sukeltų lavinos efektą, kuris padidintų mobilių įrenginių pardavimus. Larry Lieberman pastebėjo, jog kalbama apie vištos ir kiaušinio problemą, taigi tam reikalui korporacijai reikės sukurti „bioninę vištą“. Tokiu būdu, Windows Phone 8 atnaujinime, kuris turėtų pasirodyti šių metų pabaigoje, galima laukti nemažai svarbių naujovių.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos