Microsoft: nėra reikalo lyginti konsolių charakteristikas


Microsoft žaidimų planavimo padalinio vadovas Albert Panello iškritikavo aktyviai platinamus straipsnius ir nuolat eskaluojamus pokalbius, kuriuose lyginamos naujos kartos konsolių Xbox One ir PlayStation 4 techninės charakteristikos. Sony produktas nuolat įvardijamas kaip naudingesnis pirkinys. Kompanijos iš Redmondo atstovas pareiškė, jog svarbiausia yra „žaidimai, o ne skaičiukai“.

xbox-vs-playstation

Naujos kartos konsolės dar nepasirodė parduotuvių lentynose, tačiau jau dabar tapo kartų ginčų ir skandalų objektais. Žurnalistai, neturėdami prieigos prie pačių konsolių, jau senokai užsiima tuo, jog lygina įrenginių specifikacijos. Sony PlayStation 4, įvairių šaltinių teigimu, yra apie 50% galingesnė, nei Xbox One (1,84 TFLOPS prieš 1,23 TFLOPS). Būtent tai ir nuliūdino Albert Panello, viešai pranešusį, kad svarbiausia konsolėse – kokybė ir žaidimų adaptavimas, o ne sintetinių testų rezultatai, kuriuose PlayStation 4 teoriškai gali ir laimėti:

Tik maža dalis žaidėjų perka konsoles, žvelgdami į charakteristikas. Problema ta, kad Sony nusprendė publikuoti kažkokius beprasmius skaičius, kurie žaidėjui neįdomūs. Dabar ne 1990 metai, kad lygintume 16 bitų adresaciją su 32 bitų. Jei kalbėtume atvirai, tai jie tiesiog eina pas žmones ir pasakoja, kokia jų puiki geležis, kurią ir taip galima surasti parduotuvių lentynose. Mūsų gi inžinieriai išnarstė kiekvieną konsolės komponentą, atlikdami specialias optimizacijas tiek programinės, tiek pačios sistemos srityje, kad pasiektas aukštas produktyvumas ir žaidimo proceso sklandumas“.

Mano manymu, čia kalbėti nėra apie ką, todėl kad šios charakteristikos neturi jokios reikšmės. Dėžutė bus puiki, žaidimai jai taip pat bus „kieti“. Tai, kad Sony nusprendė iš savo užkampių ištraukti argumentą su techninėmis specifikacijomis, kurios buvo visiškai niekam tikusios, kaip ir PlayStation 3 atveju – tai jau jų problemos. O žurnalistai neturi nieko bendra su konsolių kūrėjų komandomis ir nelabai supranta kūrimo priemonių darbo, taigi apie ką mes kalbame?

Vartotojas perka konsolę dėl žaidimų, kurie jai skirti, o ne dėl skaičiukų ant popieriaus. Ginčams Internete tai, galbūt, ir visai patrauklu, tačiau ne pirmo šviežumo argumentas apie geležis jau įgriso. Jei manęs paklaus, kas man geriau – HDMI 1.3 ar 1.4, aš atsakysiu, kad man nusispjauti, ir aš nenoriu žinoti, kas tai yra. O štai jei man parodys naują Call of Duty, jūs juk matėte naują CoD?, aš atsakysiu, jog jis atrodo tiesiog [necenzūriškai] (puikiai – aut. past.). Todėl visi tie ginčai – visiški niekai“, – savo emocionalų pasisakymą baigė A. Panello.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos