Milžiniška Radeon HD 7990 paklausa lėmė jos deficitą


Prieš kurį laiką kai kurie AMD partneriai pajuto vaizdo plokščių Radeon HD 7990 tiekimo trikdžius. Visa tai iš karto buvo interpretuota kaip gamintojo nors iš gamybos pašalinti šį dviejų GPU savininką iš prekybos. Dabar aiškėja, kad tokie teiginiai ne visai atitinka realybę.

Štai kompanija Sapphire leido aiškiai suprasti, kad vaizdo plokštę Radeon HD 7990 Atomic rinkai pasiūlys bet kuria kaina. Tai reiškia, kad bent jau šis partneris apie AMD ketinimus nutraukti grafinio adapterio gamybą nieko negirdėjo ir girdėti nenori. Antra vertus, yra tam tikras nepasitenkinimas šių vaizdo plokščių trūkumu.

amd-radeon-hd-7990

Be to, jau buvo pranešta, kad grafiniai procesoriai Tahiti (Radeon HD 7970 ir Radeon HD 7950) „gyvens“ iki pat 2014 metų vidurio. Atitinkamai „dvigalvio“ Radeon HD 7990 pamaina vargu, ar pasirodys dar šiais metais – juk čia tenka įdiegti iš kartu du GPU.

Įvairių šaltinių išklausinėti AMD partneriai leidžia suprasti, kad šiuo metu stebimas nemažas Radeon HD 7990 deficitas. II ketvirčio pabaigoje jų kiekis buvo pakankamas, tačiau dabar atsargos sparčiai senka ir pasiekė kritinį minimumą. Kai kurie gamintojai netgi galvoja apie atsisakymą išleisti savo Radeon HD 7990 versiją. Kartu ir pati AMD oficialiai atsisakyti savo dviejų GPU flagmano neketina.

Artimiausiu metu situacija su $1000 kainuojančios vaizdo plokštės deficitu neturėtų keistis, tačiau AMD jau dabar turi matyti, kad paklausa tikrai yra, tad privalės imtis atitinkamų priemonių paklausai tenkinti.

Toks AMD flagmano faktas neturėtų stebinti – neseniai kompanija nVidia buvo pareiškusi, kad jos vaizdo plokštę GeForce GTX Titan kompiuterių entuziastai perka kaip karštus pyragėlius, o GeFoce GTX 690 tiekimo apimtys jau seniai viršytos. Matyt, žaidėjai buvo sutaupę nemažas sumas ir šiemet laukė naujų grafinių adapterių, tačiau jiems nepasirodžius, nusprendė imti tai, kas galingiausia šiuo metu ir „šviesaus rytojaus“ nelaukti.

10 komentarai (-ų)

 1. Paulius parašė:

  Aš asmeniškai abejoju tokia informacija 🙂 Nelabai įsivaizduoju, kas šiandien galėtų pasirinkti 7990 vietoj Titan arba GTX-690. Kam rinktis Audi, kai gali važiuoti su MB? Taip, tie žmonės, kurie nusipirko naują produktą, surizikavo, nėra kur dėtis, bet, kad nauji vartotojai renkasi šitą plokštę, tai abejoju.

 2. fifi parašė:

  Vienas patikimiausių šaltinių (veikia nuo 1996 m.) skelbia vaizdo plokščių hierarchijos letelę:
  http://www.tomshardware.com/reviews/gaming-graphics-card-review,3107-7.html

  Iš čia HD 7990 vaizdaplokštė yra geresnėje vietoje nei GTX Titan. Jei to maža, imkime gryną fizika ir loginių operacijų skaičių, o dar paprasčiau – trazistorius. HD 7990 vaizdo dviprocesorinis mažylis turi 4313×2=8626 milijono tranzistorių. kai tuo tarpu GTX Titan mažylis – 7080 milijonų tranzistorių.

  Todėl abejoti tamsta gali kiek lenda 🙂 Realybė kita.

  Čia pirmi rezultatai ką parodė google įvedus hd 7990 vs gtx titant:
  http://gpuboss.com/gpus/Radeon-HD-7990-vs-GeForce-GTX-TITAN
  http://www.hwcompare.com/14456/geforce-gtx-titan-vs-radeon-hd-7990/
  http://www.youtube.com/watch?v=1ymE2S1bEz4
  ir t.t.

  GTX 690 dar dar.

  • Paulius parašė:

   Jūs lyginate 7990 su Titan ant popieriaus, kas yra visai skirtingi gaminiai. Titan yra vieno branduolio plokštė, tad lygindami ją su 7990 ar 690 turėkit tai omenyje. Tas vienas branduolys beveik „patempia“ anas dvi dvibranduoles konfiguracijas, būtent todėl ir yra tokia populiari ir perkama.

   • Viktorelis parašė:

    gali lyginti nors ir pimpaliukus, man kaip eiliniui ubagui rupi price/performance santykis o ne kiek ten gpu prikista, ar koks ten tos plokstes e-penis…

    • zet parašė:

     Nu mane kaip paprasta vartotoja domina, ir tai, kad su vienu branduoliau daug maziau problemu ir gliuku, su dviem branduoliais pats pas kolega maciau. Plius fps gali eiti vienas paskui kita poromis, kas nera tas pats kas lotygiai pasiskirstes.

     as kaip paprastas vartotojas imciau gtx780 ar titan, ka ir planuoju beje padaryti su nauja konsoliu karta.

 3. red parašė:

  Na paulius čia visai nusišnekėjo. 7990 yra galingesne ir už Titan ir už 690. Nepaisant to, 690 yra šiek tiek geriau optimizuota. Galutiniam rezultate tiek 690 tiek 7990 geriau veikia skirtinguose žaidimuose, testuose. Na 690 naudoja mažiau energijos 🙂

 4. Paulius parašė:

  🙂 Ką reiškia „tranzistorių skaičius“, „galingesnė“, „vieta lentelėje“? Ko verti GPU Boss ir HW Compare saitų palyginimai? Aš galvoju, kad svarbiausias parametras vaizdo plokštei yra jos gebėjimas atkurti žaidimą tolygiu FPS, kuris būtų virš 40 prie Jūsų pasirinktos rezoliucijos. Po to seka išskleidžiamas karštis, triukšmas. Gal mažai domitės, tai informuoju, kad AMD nesiseka optimizuoti plokščių darbui su X-Fire. Jei jau pradėjome apie patikimus šaltinius, tai skaitom čia:
  http://www.tomshardware.com/reviews/radeon-hd-7990-review-benchmark,3486.html
  Atkreipkit dėmesį į grafas laike, kur AMD X-Fire produktų produktyvumas šokinėja kaip krepšinio kamuolys, tai reiškia ekrane vaizdas tai gražėja, tai niaukiasi. NVIDIA SLI konfiguracija nepasižymi tokiomis aukštomis deltomis ir kadrų pristatymo dispersijomis. Jei skaičiai Jums nieko nereiškia, gale straipsnio plokštes įvertina žaidėjai pakaitomis žaisdami su visomis iš eilės.
  Manau 7970 GHz yra (buvo) tikrai geras gaminys, jei tik naudotų mažiau energijos iš rozetės. Jei šiandien statyčiau kompiuterį, nedvejočiau ir įsigyčiau 7970 su geru aušinimo sprendimu, o 700 Lt brangesnę GTX-780 palikčiau kitiems. Bet apie 7990 ar kitas AMD X-Fire konfiguracijas net nesvarstyčiau 🙂
  O Jūs darykit kaip patinka 🙂 Sėkmės.

  • Paulius parašė:

   Suklydau dėl 780, turėjau omeny 770, o jos kaina pasirodo tokia pat kaip ir 7970. Šitoj vietoj tenka keisti nuomonę: metų senumo 7970 kainuoja tiek pat kaip ir naujos kartos tylesnė šaltesnė 770, produktyvumas daugiau mažiau toks pats. Taigi AMD vadyba šiuo metu dirba ne itin šauniai.

 5. guru parašė:

  ar radeon hd 7990, ar gtx titan – vis tiek abiejų spartos užtenka per akis. ar turėsim 105 fps, ar 100 fps, vis tiek užteks. taip kad viskas atsirems į kainą.

  • zet parašė:

   nu nezinau, pasiimk metro ant didesnes rezoliucijos ir paziurek, kad minimumas butu 60 fps (o ne vidurkis) 😀 tai titan SLI reikia 🙂


Kitos kategorijos naujienos