Nešiojamų kompiuterių gamintojai neskuba didinti komponentų užsakymų


Pasibaigė II ketvirtis, o su juo istorijos dalimi tapo ir 2013 metų pirma pusė. Paprastai komplektuojančių dalių ir kompiuterių gamintojai sieja nemažas viltis su produkcijos pardavimais III ir IV ketvirtyje. Trečiame ketvirtyje paprastai prasideda pasiruošimas „atgal į mokyklą“ laikotarpiui bei kompiuterių parko atnaujinimui verslo segmente. IV ketvirtyje estafetę perima vartotojai, kurie nori sau ir artimiesiems dovanoti kompiuterinės įrangos švenčių proga.

moteris-su-nesiojamu-kompiuteriu

Krizės požymiai pasaulinėje makroekonomikoje ir tolimesnis vartotojų pomėgių pasislinkimas planšetinių kompiuterių bei išmaniųjų telefonų pusėn keičia tendencijas nešiojamų kompiuterių srityje. Puslapis DigiTimes praneša, jog nešiojamų kompiuterių segmente naujų iniciatyvių antrame pusmetyje numato tik Intel ir Microsoft, tuo tarpu patys gamintojai ir jų ODM partneriai neskuba didinti užsakymų. Tie, kurie vis tik formuoja užsakymus, toli į ateitį neplanuoja – tikimas numatomas tik mėnesiui į priekį.

Kompanija ASUS gali atsisakyti anksčiau paskelbtų planų, jog 2013 m. gali išleisti apie 20 mln. nešiojamų kompiuterių. ODM gamintojai, kurie įgyvendina garsių prekinių ženklų užsakymus ir gamina nešiojamus kompiuterius, bando praradimus kompensuoti kitais įrenginiais bei veikla kitose sferose. Pavyzdžiui, Compal Electronics neseniai buvo pastebėta derybose su Microsoft, kuri ketina taivaniečiams duoti surinkinėti konsolę Xbox One. Iki šiol šioje srityje partneriais buvo Flextronics ir Foxconn. Kontraktiniai gamintojai domisi ir planšetinių kompiuterių segmentu.

Nedidelį užsakymų pagyvėjimą III ketvirčiui pažymi nešiojamų kompiuterių korpusų gamintojai, tačiau tai didelės nuostabos kelti neturėtų – Intel ir eilė jos partnerių bando įskiepyti vartotojams meilę naujiems kompiuterių formatams. Tiesa, pagrindinei daliai gamintojai tai optimizmo nesuteikia.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos