IHS: nešiojamų kompiuterių rinka planšečių spaudimo neatlaikė


Naujausia kompanijos IHS analitikų ataskaita rodo, jog nešiojamų kompiuterių gamintojų veikla 2013 m. II ketvirtyje nebuvo sėkminga. Per paskutinius dešimt metų II ketvirtis visuomet demonstruodavo nešiojamų kompiuterių pardavimų augimus, lyginant su I ketvirčiu (paprastai nuo 0,5% iki 6,5%). Po šventinių išpardavimų sezono pardavimai paprastai krisdavo, tačiau greitai vėl atsistatydavo. Tačiau ne šį kartą.

man-with-apple-macbook

Paskutinį kartą tendencija buvo pažeista 2002 metais, kai II ketvirtyje rinka smuko 3,7% po interneto kompanijų „burbulo“ sprogimo. Šiemet balandį – birželį nešiojamų kompiuterių segmentas „prasėdo“ 6,9%. Apskritai per pirmą pusmetį rinka susitraukė 11,2%, lyginant su ankstesniais metais. IHS mano, kad dėl to kalti planšetiniai kompiuteriai, ypač nebrangūs modeliai.

Analitikų teigimu, nešiojami kompiuteriai progresuoja per lėtai, o nebrangių ultrabookų pasirodymas įtakos beveik nepadarė. Išgelbėti gali tik produktai, kurie galėtų konkuruoti su nebrangiais planšetiniais kompiuteriais. Tai gali būti nešiojami kompiuteriai su Intel Atom (Bay Trail) procesoriais, pasirodysiančiais rudenį, taip pat sprendimai su hibridiniais AMD Temash procesoriais. Beje, Intel jau pažadėjo, jog partneriai gali išleisti mobilių kompiuterių su sensoriniais ekranais už $200. Juose rasime Bay Trail platformą ir operacinę sistemą Google Android.

Nereikėtų nuvertinti ultrabookų bei „transformerių“, tačiau jiems reikės gana smarkiai atpigti, kad jų paklausa padidėtų. Planšetiniai kompiuteriai negalės visiškai išstumti nešiojamų kompiuterių, tad pastarųjų gamintojams tiesiog reikia reaguoti greitai ir lanksčiai. Antra vertus, asmeninių kompiuterių gamintojai vis dažniau galvoja apie planšetes, o tai gali dar labiau sulėtinti nešiojamų kompiuterių progresą, kuris ir taip nedžiugina.

2 komentarai (-ų)

  1. Varnėnas parašė:

    Man baisu.

  2. Egidijus parašė:

    Viskas čia normalu. Darbui ir žaidimams stacionarus, o kelionėms, pramogoms, internetui užtenka lengvos plančetės. Kai visi rėkė, kad nešiojami išstums stacionarius, aš netikėjau, aš visada buvau blogos nuomonės apie notebook. Jie kelionėms per daug sunkūs, o darbui labai prastas ekranas ir kiti nepatogumai…


Kitos kategorijos naujienos