Nikon žvalgosi į išmaniųjų telefonų rinką


Dabar net patys paprasčiausi telefonai turi skaitmenines kameras, todėl ir patiems paprasčiausiems „diskretiniams“ fotoaparatams lieka ne tiek daug šansų. Kompanijos Nikon prezidento teigimu, 2013 m. balandžio ir gegužės mėnesiais kompaktiškų skaitmeninių fotoaparatų rinka susitraukė 25%, lyginant su analogišku praėjusių metų laikotarpiu. Nikon prognozuoja, kad per visus finansinius metus pastaroji rinka susitrauks 12%. Antra vertus, brangių fotoaparatų su keičiamais objektyvais pardavimai turėtų padidėti 9%.

Nikon-President-Makoto-Kimura

Reikėtų paminėti, kad kompanijos Nikon didžioji dalis pajamų (84%) gauna iš produktų, dirbančių su vaizdu, taigi panašios tendencijos nėra optimizmo šaltinis. Brangūs veidrodiniai fotoaparatai šiek tiek gali kompensuoti kompaktiškų sprendimų paklausos mažėjimą, tačiau jau dabar Nikon galvoja apie alternatyvius pajamų šaltinius.

Gana abstrakčiuose Nikon prezidento komentaruose buvo pamintas neįvardintas vartotojiškas produktas, kuris nėra fotoaparatas. Kompanija taip pat planuoja išleisti įrenginių, kurie galėtų pakeisti žmonių įsivaizdavimą, kas tai yra kamera. Ar turimas omenyje išmanusis telefonas su pažangiomis fotografavimo funkcijomis, patikslinta nebuvo.

Nikon supranta, jog išmaniųjų telefonų rinka auga, todėl tikėtina, kad pasiūlys šiam segmentui savo produktų. Negalima atmesti, kad japonų kompanija apsiribos bendradarbiavimu su mobilių įrenginių gamintojams ir jiems tiek integruotas kameras. Savo ketinimų išleisti išmanųjį telefoną Nikon kol kas garsiai neviešina. Alternatyviu keliu pajamoms didinti gali tapti medicinos technikos segmentas – ta pati Olympus yra vienas didžiausių endoskopinės įrangos gamintojų. Canon ir Sony jau kurį laiką gilina savo žinias medicininės įrangos srityje.

Norėdama neprarasti finansinių pajamų, Nikon gali įsigyti atitinkamo profilio kompaniją, tačiau apie konkrečius kandidatus, natūralu, taip pat nekalbama. Japonų korporacijos vadovybės vertinimu, medicininės technikos sektoriuje Nikon gali pradėti dirbti pelningai jau po trijų metų.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos