Piratiniams puslapiams neleis užsidirbti iš reklamos


Interneto puslapiai, kurie gauna pajamas iš reklamos ir platina piratinį turinį, greitai neteks galimybės iš reklamos gauti pinigų. Šiuo metu piratiniai resursai gauna nemažus pelnus iš reklaminių skydelių, pasitelkdami didžiausius šios paslaugos tiekėjus Google, Yahoo ir kitus.

ThePirateBay-Porn-Content

Kadangi piratinių puslapių lankomumas labai didelis, tai ir pajamos susidaro nemažos. Pavyzdžiui, visame pasaulyje pagarsėjęs Torrent puslapis The Pirate Bay pareiškė, kad vien per praėjusį mėnesį iš kazino ir azartinių žaidimų reklamos užsidirbo apie 65 tūkst. svarų sterlingų. Pastaroji situacija sukėlė pasipiktinimą tų Interneto puslapių, kurie prekiauja legaliu turiniu, džiaugtis neturi kuo ir autorinių teisių gynėjai bei savininkai.

Šiuo metu siūloma schema, prie kurios sukūrimo darbavosi D. Britanijos ir JAV muzikos bei kino industrijų atstovai, šalių vykdomosios valdžios pareigūnai. Numatoma, kad reklamos užsakovai, jei tik pastebės savo reklamą piratinį turinį siūlančiuose puslapiuose, iš karto informuos reklamos tiekėjus, kurie privalės imtis priemonių. Puslapių savininkai, kurie manys, kad jie nuskriausti neteisėtai, galės užprotestuoti reklamos pašalinimo veiksmus.

Šiuo metu projekte dalyvauja tokios kompanijos, kaip Yahoo, AOL, Microsoft, Google, 24/7 Media, Adtegrity, Conde Nast ir SpotXchange. Kompanijos Google atstovai pareiškė, jog 2012 metais savo pajėgomis jie aptiko ir pašalino 46 000 reklaminių skydelių, kurie pažeidžia Google politiką, uždarė daugiau nei 82 000 paskyrų, kurių pagalba buvo platinama kontrafaktinė produkcija.

Ar tokia iniciatyva duos savo vaisių, parodys tik ateitis. Juo labiau, kad daugybė stambių reklamos tiekėjų prie šios antipiratinės iniciatyvos neprisijungė, o tai reiškia, kad greitu metu Pasaulinio Voratinklio piratai be brangenybių neliks.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos