Intel žada, kad planšetiniai kompiuteriai su Bay Trail kainuos $150


Per ketvirčio ataskaitai skirtą renginį Intel vadovas Brian Krzanich teigė, jog ypatingas viltis kompanija sieja su Atom (Bay Trail) procesoriai, kurie sukurti 22 nm Silvermont architektūros pagrindu. Pirmieji šios klasės procesoriai mobiliuose įrenginiuose turi pasirodyti jau šių metų rudenį.

intel-tablets

Dar Paul Otellini valdymo laikais Intel žadėjo, kad bus pristatyti nešiojami kompiuteriai su sensoriniais ekranais, Atom (Bay Trail) procesoriais ir Google Android, o jų kaina sudarys „apie $200“. Šį kartą naujas vadovas pridėjo dar vieną atspalvį. Brian Krzanich teigė, kad pirmieji Bay Trail produktai priklausys kainų segmentui „nuo $200 iki $400“, jei kalbėtume apie stacionarias sistemas, monoblokus, hibridinius mobilius įrenginius ir nešiojamus kompiuterius.

Planšetinių kompiuterių ir išmaniųjų telefonų segmente Intel ketina startuoti nuo $299, o po kurio laiko atsiras Bay Trail planšetinių kompiuterių už $150. Tiesa, paskutinieji rinkoje vargu, ar pasirodys anksčiau 2014 metų.

Panašios veiklos pelningumas turėtų išlikti gana aukštame lygmenyje, investuotojus ir akcininkus nuramino Intel atstovai, kadangi procesoriai Bay Trail pasižymi daug mažesne savikaina, lyginant su Celeron ir Pentium, kurie taip pat įsisavins Silvermont architektūrą. Taigi įvaizdis bus pasiskolintas iš vyresnių modelių, o savikaina – iš Atom. Tiesa, dabar Intel kainininke esantys Bay Trail procesoriai nesukelia nebrangaus produkto jausmo – procesorių kainos prasideda nuo $132.

Beje, procesorių Core kanibalizacijos po Silvermont sprendimų pasirodymo kompanija Intel nesibaimina. Atitinkami produktai bus paskirstyti po atitinkamas kainų nišas. 2013 metų pabaigoje Intel pradės išmaniesiems telefonams skirtų procesorių Merrifield tiekimą. Kai kurių Bay Trail procesorių anonsas numatytas rugsėjo pirmoje pusėje (tai leidžia spręsti „nutekintos“ oficialios Intel skaidrės).

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos