Qualcomm: planšetinių kompiuterių rinkoje Intel mums – ne konkurentas


Maždaug prieš kelis mėnesius kompanija Qualcomm savo partneriams pradėjo tiekti naujausius firminius procesorius Snapdragon 800, kuri skirti išmaniesiems telefonams ir planšetiniams kompiuteriams. Kompanijos viceprezidento Raj Talluri teigimu, su Snapdragon 800 pasirodys maždaug 200 įvairių planšečių ir išmaniųjų telefonų modelių, praneša naujienų agentūra Bloomberg.

Qualcomm vykdomasis direktorius Paul E. Jacobs taip pat nė per plauką neabejoja kompanijos pranašumu prieš Intel

Qualcomm vadovas Paul E. Jacobs taip pat nė per plauką neabejoja kompanijos pranašumu prieš Intel

Deja, Qualcomm atstovas nepatikslino kalendorinio laikotarpio, kada pasirodys minėtos naujienos, tačiau pabrėžė, jog kompanijai Intel panašūs dalykai net nesisapnavo. „Mes aiškiai matome, kad jie [Intel] išlieka toli užnugaryje mobilioje rinkoje“, – teigė Raj Talluri.

Viskas būtų labai gražu, jei ne kompanijos Strategy Analytics ekspertai. Pastarieji suskaičiavo, jog Intel procesoriai yra penkti pagal apimtys sprendimai, kurie diegiami į planšetinius kompiuterius. Kompanijos Qualcomm procesoriai, šių metų I ketvirčio duomenimis, pateko į mažesnį kiekį planšetinių kompiuterių.

Taip, nesėkme galima pavadinti platformos Windows RT ir tam tikrų Dell sprendimų su Qualcomm procesoriais startą. Abu šie partneriai nesugebėjo pridėti populiarumo taškų buvusios kartos Snapdragon sprendimams. Vis tik kompanija įsitikinusi, jog Snapdragon 800 iš esmės pakeis situaciją – pastaroji SoC mikroschema turi tiek visko integruota, kad funkcionalumo jai pavydėtų bet kuris konkurentas (kaip žinia, naujausi Snapdragon turi integruota LTE modemą, o tai nemažas pliusas).

Kitų paatviravimų Qualcomm atstovas nepateikė. Kompanija Intel, atvirkščiai, planšetėms skirtus procesorius laiko tokiais produktyviais, jog dabar stengiasi akcentuoti tik energetinį efektyvumą. Tiesa, kol kas dar nėra Atom procesorių su integruotu modemu, tačiau po metų jie tikrai pasirodys. Be to, naujausia Silvermont architektūra laukia rudens, kad parodytų visus savo „raumenis“. Kai tik pasirodys planšetiniai su 22 nm Atom procesoriais, tuomet bus galima pamatyti realią situaciją.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos