RockChip viena pirmųjų apsiginkluos ARM Cortex-A12 branduoliais


Dar šių metų birželio mėnesį kompanija ARM anonsavo savo naujuosius branduolius Cortex-A12. Pastarieji yra 40% spartesni už Cortex-A9, esant tam pačiam energijos suvartojimo lygiui. Savo ruožtu, naujasis GPU Mali-T622 yra 60% taupesnis, nei pirmos kartos integruotos grafikos. Naujieji branduoliai šiek tiek lėtesni už Cortex-A12, tačiau jų savikaina gerokai mažesnė, taigi visa tai turi kompensuoti produktyvumo sumažėjimą.

rk32_cortex-a12

Kad ir kaip bebūtų keista, nuo pat anonso parodoje Computex 2013 niekas iš ARM partnerių taip ir nepasigyrė, kad imsis naudoti naujuosius branduolius. Vis tik pirmoji neištvėrė kompanija RockChip, kuri anonsavo procesorių liniją RK32, praneša puslapis CNX Software. Šios SoC mikroschemos serijiniuose produktuose turėtų debiutuoti 2014 metų II arba III ketvirtyje.

Naujieji RockChip procesoriai bus gaminami, naudojant 28 nm technologinį procesą, jame bus keturi skaičiavimų branduoliai, galintys veikti iki 1,8 GHz taktiniu dažniu. Už grafikos posistemę bus atsakingas GPU Mali-T624, galintis dekuoduoti 4D (Ultra HD) raiškos vaizdinę medžiagą, palaikantis API Renderscript, OpenCL, Full Profile GPU Compute ir DirectX 11 technologijas.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos