Samsung išliks pagrindiniu Apple procesorių tiekėju ir 2014 m.


Praėjusi savaitė bus gausi naujienų, kuriose kalbėta apie susitarimą tarp Apple ir TSMC, kuris leis pirmajai užsakinėti atitinkamus procesorius pas antrąją. Gandai vis tik nebuvo be pagrindo. Teigiama, kad kompanija iš Kupertino ketina taivaniečių fabrikuose gamintis mobilius procesorius iki pat 10 nm technologinio proceso įsisavinimo.

apple-a6-schiller

Puslapis The Wall Street Journal teigia, jog apie bendradarbiavimą gavo žinių ir iš paties kontraktinio gamintojo atstovų, kurie panoro išlikti anonimais. Publikacijos autorių teigimu, Apple veda derybas su TSMC dar nuo 2010 metų, tačiau taivaniečių gamintojui nepavyko atitikti vienokių ar kitokių reikalavimų. Panašu, kad dabar visi neatitikimai pašalinti, ir TSMC pradės gaminti Apple procesorius jau 2014 metų pradžioje, tam bus panaudotas 20 nm technologinis procesas.

Įdomu tai, jog Apple derybų metu bandė priversti TSMC pastatyti atskirą gamyklą užsakymams įgyvendinti, netgi siūlė prisidėti prie gamybinių linijų išplėtimo finansiškai. TSMC vadovas šiame pasiūlyme pastebėjo grėsmę lankstumui ir nepriklausomybei, todėl įkyrių Apple pasiūlymų atsisakė. Akivaizdu, jog procesoriai kompanijai Apple bus gaminami, laikantis „bendros tvarkos“.

Apie bendradarbiavimo mastą kol kas sunku kalbėti. Pirminiai šaltiniai praneša, jog per visus 2014 metu Samsung išliks pagrindiniu Apple procesorių tiekėju. Permainos šiame fronte bus labai lėtos, kadangi net ir Samsung ekranų kompanija Apple atsisakyti taip ir nesugebėjo, nors atminties mikroschemų gamintojus kompanija iš Kupertino pakeitė gana sėkmingai.

2 komentarai (-ų)

  1. mm parašė:

    nezinojau, kad apple samsung naudoja. tai kaip cia dabar gaunasi 😀

  2. petras parašė:

    tai išliks ar ne? vienur vienaip raso, kitur kitaip..


Kitos kategorijos naujienos