Samsung pristatė naują SSD seriją su NAND TLC – 840 EVO


Pirmieji serijiniai SSD kaupikliai su 3 bitų NAND TLC atmintimi pasirodė 2012 metų rugsėjo mėnesį – tai buvo Samsung SSD 840 serija. Praėjo beveik metai, ir jokių rėkimų apie mažą TLC kaupiklių ilgaamžiškumą ir atminties celių resursą nepasirodė. Sėkmės paslaptis, kaip buvo galima suprasti, slypi tvarkingoje programinėje įrangoje ir kontroleryje, taip pat klaidų korekcijoje ir rezervuotame atminties celių kiekyje.

Savo ruožtu, pirkėjai turi šansą įsigyti nebrangių SSD su neblogomis spartos charakteristikomis ir trijų metų garantija. Naujieji Samsung kontroleriai – MDX – suteikė galimybę serijos SSD 840 Pro kaupikliams aplenkti išgirtą OCZ Vector, o SSD 840 serijai parungtyniauti su SSD Corsair Neutron GTX arba OCZ Vertex 4.

samsung-ssd-840-evo-01

Šį kartą Samsung nusprendė pratęsti savo sėkmingą žygį po SSD segmentą ir pristatė naują seriją 840 EVO, kuri pakeis dabar rinkoje esančius 840 serijos sprendimus. Naujieji kaupikliai gavo naują kontrolerį – MEX – ir naują „10 nm“ klasei priklausančią TLC atmintį. Kadangi Samsung visos informacijos neatskleidžia, sunku suprasti, kas tai per technologinis procesas, tačiau jis vargu, ar naujesnis nei 16 nm, kurį visai neseniai įsisavino kompanija Micron.

samsung-ssd-840-evo-02

Samsung 840 EVO pagrindinis skirtumas nuo dabartinės SSD 840 serijos – įrašymo sparta padidinta daugiau nei du kartus. Priminsime, kad 840 serijos nuoseklaus duomenų įrašymo sparta siekdavo 130-240 MB/s, priklausomai nuo kaupiklio talpos, tuo tarpu 840 EVO įrašymo greitis padidėjo iki 520-540 MB/s (120 GB modelio atveju – 410 MB/s). Iš esmės, spartos pokytį didžiąja dalimi lėmė spartinančios atminties technologija TurboWrite. Tiesa, kai failų dydis viršija spartinančios atminties dydį, 840 EVO sparta sparčiai priartės prie 840 serijos rodiklių.

Prekyboje Samsung SSD 840 EVO turėtų pasirodyti rugpjūčio mėnesį. Kokia bus naujokų kaina, nepranešama, tačiau faktas, kad būsimi SSD sukels nemažą susidomėjimą. Vartotojai galės įsigyti modelių, kurių talpa sudaro nuo 120 GB iki 1 TB.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos