Sharp išmokys buitinę techniką kalbėti


Bandydama kompensuoti savo nesėkmę televizinės technikos segmente, japonų kompanija Sharp savo sėkmę sieja su buitinei technikai skirtais ekranais. Automatizuoti švaros palaikytojai „Cocorobo“ ne tik sėkmingai tvarkosi gyvenamosiose patalpose, tačiau kartu jie turi galimybę suprasti vartotojų balso komandas, o tai žmonėms labai patiko. Teigiama, kad praėjusiais metais buvo parduota apie 100 tūkst. „Cocorobo“.

Naujienų puslapis The Asahi Shimbun praneša, jog kompanija Sharp ketina aprūpinti balso komandų funkcija visą buitinės technikos spektrą (balso komandų nesupras nebent šviestuvai). Žmonės su simpatija žiūri į kalbančią techniką, tvirtina Sharp atstovai. Įrenginiai galės ne tik balsu ką nors pasufleruoti, tačiau praneš apie būtinybę juos periodiškai tikrinti. Mikrobangų krosnelė pateiks patarimų, kaip geriau paruošti vieną ar kitą patiekalą bei optimizuoti šeimininko mitybą. Oro drėkintuvai praneš, jog „jaučia troškulį“, kai jiems pradės trūkti darbinio skysčio.

„Dirbtinio intelekto“ pagrindu taps programinė platforma, kuri naudojama tvarką palaikančiuose „Cocorobo“. Pirmieji „kalbantys“ Sharp buitiniai įrenginiai bus pristatyti iki 2014 metų kovo mėnesio (tuomet baigiasi japonų kompanijos finansiniai metai). Ar šie įrenginiai padarys miestų gyventojus laimingesnius, parodys pirmosios pardavimų ataskaitos. Akivaizdu, kad tai eilinis japonų bandymas patalpinti „Tamagočį į kiekvieną lygintuvą“.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos