Micron nemano, jog TLC atmintį turintys SSD yra patrauklūs


Kompanija Micron yra vienas didžiausių pasaulyje atminties gamintojų, tad jos pasisakymai kompiuterių industriją dominančiais klausimais yra ypač svarbūs. Priminsime, kad šiuo metu Micron priklauso prekinis ženklas „Crucial“ (Lietuvoje puikiai pažįstame šiuo ženklu pažymėtus SSD ir operatyviąją atmintį), taip pat aprūpina NAND Flash atmintimi korporaciją Intel, su kuria turi bendrai įkurtą kompaniją.

2013 metų vasario mėnesį kompanija Micron pareiškė, kad pradeda gaminti 20 nm TLC tipo NAND Flash atmintį. Šio tipo atmintis vienoje celėje saugo 3 bitus informacijos, ji pigesnė nei MLC, tačiau pasižymi trumpesnio tarnavimo laiku. Antra vertus, tai nesutrukdė rinkoje pasirodyti SSD kaupikliams su TLC atmintimi.

micron_128gb_16nm_mlc_flash

Praėjusią savaitę Micron pranešė, jog pradeda gaminti 16 nm MLC atmintį. Pirmosios mikroschemos pasižymės 128 GB talpa. Serijiniai produktai su šia atmintimi pasirodys 2014 m. I ketvirtyje. Micron taip pat planuoja išleisti verslo klasei skirtą kaupiklį, kuris turės PCI Express sąsają ir net 16 TB talpą.

Analitikų paklaustas Micron vadovas teigė, kad šiuo metu 16 nm MLC atmintis savo kaina ir vartotojiškomis savybėmis yra patrauklesnė, nei TLC mikroschemos. Verslo sektoriuje, kur būtinas didelis patikimumas ir produktyvumo lygis, apie TLC atmintį apskritai nekalbama. Vartotojų segmente, kur galima pasiekti mažesnę kainą, šio tipo mikroschemos patrauklesnės. Bet kokiu atveju, kol kas TLC atminties laikas dar neatėjo.

Micron atstovai pranešė, jog vartotojų rinkai tiekiamų SSD kaupiklių vidutinė talpa siekia 200 GB, tuo tarpu konkurentai kol kas gali tenkintis tik 128 GB rodikliu. Verslo sektoriui micron siūlo SSD, kurių vidutinė talpa sudaro 220 GB. Pusė visų NAND mikroschemų atitenka kaupiklių rinkai. Apie 25% pajamų gaunama iš verslui skirtų SSD kaupiklių, ir nors šis segmentas daug reiklesnis, tačiau jis patrauklus, kadangi yra daug pelningesnis.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos