Tim Cook netiki brangių išmaniųjų telefonų rinkos prisotinimu


Per II kalendorinio ketvirčio ataskaitinę konferenciją kompanijos Apple vadovas Tim Cook pabandė išsklaidyti kai kurių analitikų abejones, kad brangių išmaniųjų telefonų rinka arti prisotinimo ribos, o tai skaudžiai atsilieps Apple finansams jau artimiausioje ateityje.

iphone5-presentation-tim-cook

„Su iPhone pardavimais viskas tvarkoje“, – mano Apple vadovas ir tikina, kad ateityje jų pardavimai dar augs

Apple generalinio direktoriaus manymu, rinka dar nepasiekė savo viršutinio taško, o kitų ketvirčių rezultatai tai tik patvirtins. Naujos paslaugos ir nauji produktai – štai kas leis Apple auginti pardavimų apimtis. Mažmeninės prekybos tinklo plėtra taip pat atliks teigiamą vaidmenį šiame procese.

Išmaniųjų telefonų (taip pat ir planšetinių kompiuterių) segmente Apple, jos vadovo teigimu, užima apie 60 proc. rinkos, taigi potencialo augimui dar yra. Iš esmės, Tim Cook formaliai atsisakė pripažinti tą faktą, jog kompanijai būtinas nebrangus išmanusis telefonas, kuris leistų išsaugoti dabartines rinkos pozicijas.

Kalbėdamas apie kitų kategorijų naujus produktus, kurie galėtų pakeisti į gerą pusę Apple finansinius rodiklius, Tim Cook pareiškė, jog Apple svarbiausia yra kurti nuostabius produktus, kurie patiktų pirkėjams. Tas faktas, kad paskui jie gerai parsiduoda – dalykas antraeilis. Galbūt Apple finansų direktorius šiuo klausimu turėjo savo nuomonę, tačiau jos nepasakė.

tim-cook-iphone-hands-on

Tim Cook demonstruoja naujos operacinės sistemos iOS 7 ypatumus

Priminsime, kad iPhone pardavimai II ketvirtyje atnešė Apple daugiau nei pusę visų pajamų. Tai buvo vienintelė kategorija, kuri demonstravo augimą. Analitikų bandymai išklausinėti Tim Cook apie biudžetinį iPhone sėkmės neatnešė. Apple vadovo atsakymai nuolat baigdavosi frazėmis apie iPhone 4 ir iPhone 4S sėkmę – šie modeliai šiuo metu yra patys pigiausi kompanijos asortimente. Nauja operacinė sistema iOS 7 jiems įkvėps „antrą gyvenimą“. Aišku, populiariausiu išlieka iPhone 5.

Ar reikia Apple pigaus išmaniojo telefono, parodo paprasta statistika. Kompanijos vadovo teigimu, iPhone pardavimai per II ketvirtį Indijoje išaugo 400%, Lenkijoje ir Turkijoje – 60%, Filipinuose – 140%. Maloniu siurprizu tapo iPhone pardavimų augimai JAV (50%), Japonijoje (60%) ir D. Britanijoje (50%). Nors Apple pripažįsta, kad iPhone antrinėje rinkoje pasižymi gana didele kaina, tačiau atsisakė patvirtinti gandus, kad imsis akcijų, kurios leis vartotojams su priemoka įsigyti naują iPhone, kartu atiduodant senąjį. Galbūt tokie renginiai ruošiami, tačiau kompanija tiesiog nenori apie juos kalbėti anksčiau laiko.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos