Windows 8.1 palaikys didelės raiškos monitorius


Šį rudenį planuojama išleisti Microsoft operacinė sistema Windows 8.1 be visų kitų naujovių turėtų gauti dar vieną – ji išmoks dirbti su ypač didelę ekrano raišką turinčiais monitoriais. Kalbama apie raiškas iki pat 4K (UltraHD), kadangi ją palaikančių monitorių skaičius tik didės, praneša puslapis Liliputing.

panasonic-20-inch-4k-tablet

Šiemet monitorių, viršijančių Full HD raišką, išleido ne viena kompanija. Tarp tokių galima apminėti ASUS, HP, Samsung, HP ir kitas. Deja, iki šiol operacinė sistema Windows nelabai sparčiai reagavo į technologinius pokyčius: dabartinė programinė platforma Windows 8 sugebėdavo keisti vartotojo sąsają iki pat +150%, nors ekranų raiška reikalaudavo dar daugiau.

Windows 8.1 bus prieinamas bent jau 200% padidinimas be kokybės ir ryškumo praradimo. Tai reiškia, jog 3840 х 2160 taškų raiškos ekranuose sistema bus rodoma visai adekvačiai. Be didelės raiškos ekranų atsiras ir kitų naujovių: bus patobulinta Modern UI vartotojo sąsaja, pagaliau atsiras „Start“ mygtukas (tiesa, jo funkcionalumas nebus identiškas Windows XP/Vista/7 galimybėms), ištaisytos rastos klaidos ir netobulumai.

Galima priminti, kad Windows 8.1 – tai priverstinis atnaujinimas, kadangi originalieji Windows 8, kurie pasirodė 2012 m. spalio 26 d., niekaip negali išsikovoti bent kažkiek svarbesnių rinkos pozicijų, o jos populiarumas tik visai neseniai aplenkė Windows Vista. Ekspertų teigimu, Microsoft gali būti priversta pratęsti Windows 7 ir netgi Windows XP techninį palaikymą, kadangi Windows 8/8.1 taip ir netaps visuotinai mylima.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos