2013 metais asmeninių kompiuterių pardavimai kris 9,7%


Nors planšetinių kompiuterių rinkos augimas sulėtės dėl prisisotinimo ir naujo pavojaus planšetofonų pavidalu atsiradimo, tai visiškai nereiškia, kad klasikiniai asmeniniai kompiuteriai galės atsirevanšuoti. Bent jau IDC ekspertai mano, kad šiemet jų pardavimai kris 9,7%. Mažėjimas tęsis mažiausiai iki 2015 metų, tačiau vėl prasidėsiantis kuklus augimas niekada neleis pasiekti tų maksimalių apimčių, kurios buvo demonstruotos 2011 metais.

Samsung notebooks woman

Analitikai iš IDC suvokia tą faktą, kad taip vadinamos besivystančių šalių rinkos negalės palaikyti stacionarių ir nešiojamų kompiuterių paklausos, kadangi jų realizacijos kritimas bus toks pat akivaizdus, kaip ir išsivysčiusiose šalyse. Kinijos ekonomika pradeda buksuoti ir daugiau negali būti PC rinkos gelbėjimosi ratu. Juo labiau, kad ir čia neapsieita be planšetinių kompiuterių ir išmaniųjų telefonų įtakos – šie mobilūs įrenginiai Kinijoje kainuoja ypač pigiai.

2014 metais asmeninių kompiuterių rinkos pagyvėjimą turėtų diktuoti būtinybė atnaujinti kompiuterių parką verslo segmente. Šiame pusmetyje didžiausiu motyvuojančiu faktoriumi pirkti naujus PC bus parėjimas nuo Windows XP prie Windows 7 (juo labiau, kad Windows XP palaikymas baigsis jau 2014 m. balandį), o taip pat nuolat pingantys ultra ploni nešiojami kompiuteriai bei hibridiniai įrenginiai.

2017 metais besivystančios rinkos suvartos iki 62% visų pagaminamų asmeninių kompiuterių, o dabar šis rodiklis yra kiek mažesnis – 59%. Populiariausi bus nešiojami kompiuteriai.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos