9 geriausios (nemokamos) Android antivirusinės


Kadangi gauta nemažai prašymų parašyti apie Android antivirusines, taip pat atsižvelgiant į vis didėjantį Google mobilios platformos kenkėjų kiekį, žemiau pateikiamas nemokamų antivirusinių sąrašas. Kai kurios jų yra gerai žinomos, kitos sutinkamos tik mobilioje rinkoje.

Vis tik pagrindinis šios apžvalgos tikslas – supažindinti ir suteikti galimybę pasirinkti. Ką rinktis, spręskite patys. Kartu galite pakomentuoti siūlomus variantus – kiekvieno nuomonė ir patyrimas yra svarbūs, juo labiau, kad padėsite kitiems mūsų skaitytojams, kurie turi mažiau patyrimo.

BitDefender Antivirus Free

Ši nemokama antivirusinė pasižymi maksimaliai paprasta vartotojo sąsaja su vienu dideliu mygtuku „Scan“ pagrindiniame lange. Nors išoriškai viskas atrodo labai paprasta, aplikacija turi realiu laiku veikiantį komponentą, kuris tikrina diegiamas aplikacijas (funkcija pagal nutylėjimą įjungta).

BitDefender-mobile-interface

Antivirusinė neturi karantino, todėl šalinti aptiktus pavojus reikėtų labai atsargiai. Nors „teisingos“ programos kartais ir pažymimos kaip „kenkėjiškos“, tai atsitinka retai (aišku, kūrėjai galėjo tokį funkcionalumą ir įdiegti).

BitDefender Antivirus Free yra viena iš lengviausių antivirusinių, o kartu nereikalauja galingų komponentų. Po diegimo su visais komponentais ji užima vos 1,5 MB. Suderinamumo patikrinimas išjungtas, todėl antivirusinę gali atsisiųsti bet kurio Android įrenginio (net ir labai seno) vartotojas, nors rekomenduojama ne žemesnė nei 2.0.1 versija.

 • Atsisiųsti BitDefender Antivirus Free iš Google Play: nuoroda

Avast: Mobile security

Funkcionali antivirusinė su paprasta vartotojo sąsaja. Gana populiari, kadangi neblogai užsirekomendavo asmeninių kompiuterių segmente. Išgirta tokių puslapių, kaip AndroidAuthority, Android and Me, AndroidPolice, PCAdvisor ir kitų.

avast-mobile-interface

Kodas gana gerai optimizuotas, resursų sunaudoja labai mažai, įtaka baterijai nejuntama. Efektyvumas gana aukštame lygmenyje (nors kartais ir sušlubuoja) Yra galimybė nuotoliniu būdu blokuoti prarastą įrenginį, pašalinti iš jo privačius duomenis, nustatyti buvimo vietą.

Leidžia blokuoti nepageidaujamus įeinančius skambučius ir SMS žinutes, filtruoja pranešimus su netinkamu turiniu, leidžia saugiai naršyti internete, turi aplikacijų kontrolės valdiklį, tinklo aktyvumo monitoringo sistemą.

 • Atsisiųsti avast! Free Mobile Security iš Google Play: nuoroda

Comodo Mobile Security

Viena iš daugiausia funkcijų turinti ir lanksčiau konfigūruojama antivirusinė (anksčiau vadinosi Comodo Antivirus Free), kuri yra nemokama ir skirta Android mobiliems įrenginiams apsaugoti.

Be klasikinio komponentų rinkinio, yra įdiegtas duomenų srauto skaitliukas, rodantis kiekvienos aplikacijos aktyvumą: mobiliuose tinkluose ir prisijungus prie Wi-Fi. Super-vartotojo teisės leidžia pasinaudoti labai paprasta programine ugniasiene.

Comodo Mobile Security screen

Iš papildomų modulių yra „sistemos optimizatorius“, išvalantis laikiną ir atlaisvinantis operatyviąją atmintį. Rasime patogų aktyvių procesų valdiklį, nepageidaujamų skambučių ir SMS blokavimo modulį, apsaugotą duomenų saugyklą ir užduočių planavimo įrankį.

Comodo aplikacija leidžia daryti kontaktų, SMS ir aplikacijų atminties kortelėje atsargines kopijas. Sąrašą galima užbaigti nuorodomis, kurių dėka galima atsisiųsti kitų nemokamų aplikacijų; žadamas ir „intelektualus baterijos valdymas“ (aišku, pastarojo nauda gana abejotina).

Be virusų ir „Trojos“ arklių ši antivirusinė aptinka Push Ads šaltinius (taip vadinamus reklaminius pranešimus). Iš esmės, Comodo Mobile Security išsiskiria tvarkinga vartotojo sąsaja su detalia informacija apie visas atliekamas užduotis. Po įdiegimo aplikacija užima apie 10 MB vietos, o savo efektyvumu praktiškai nenusileidžia Norton Mobile Security Lite. Suderinama su Android 2.2 arba naujesne versija.

 • Atsisiųsti Comodo Mobile Security iš Google Play: nuoroda

Symantec: Norton Mobile Security Lite

Tikrinimo metu šios antivirusinės langas daug informacijos nepateiks. Rodoma bendra tikrinimo eiga procentais, konkrečiu metu analizuojamas failas ir bendras rezultatas patikrinimo pabaigoje. Skenavimas vykdomas greitai ir kokybiškai.

Norton-Mobile-Security-Lite

Skenavimo nustatymų praktiškai nėra. Yra tik galimybė tikrinimo srityje įjungti atminties kortelės skenavimo funkciją arba apsiriboti integruotu duomenų kaupikliu.

Antivirusinė veikia ir foniniu režimu, tikrindama įdiegiamas aplikacijas. Tam, kad būtų galima apsikeisti statistine informacija ir greičiau reaguoti į naujus pavojus, naudojamas tinklas Norton Comminity Watch. Prie jo rekomenduojama prisijungti, pirmą kartą paleidus antivirusinę. Po įdiegimo Norton Mobile Security Lite užima 13,5 MB vietos. Suderinama su Android 2.1 arba naujesne versija.

 • Atsisiųsti Norton Mobile Security Lite iš Google Play: nuoroda

Dr.Web Light

Gana populiari antivirusinė su trimis baziniais komponentais. Skeneris pagal pareikalavimą gali atlikti greitą, pilną arba pasirinktą patikrinimą iki pat vieno atskiro failo. Nuolatinės apsaugos modulis „SpiderGuard“ tikrina visas diegiamas aplikacijas ir papildomai analizuoja atminties kortelę, ar joje nėra automatiškai pasileidžiančių failų.

Dr Web Light interface

Karantino modulyje saugomi nukenksmintų failų kopijos. Įtartiną failą galima nusiųsti gamintojui, pasinaudojant pateikta forma. Po diegimo Dr.Web Light užima kiek daugiau nei 2 MB.

 • Atsisiųsti Dr.Web Light iš Google Play: nuoroda

Antiy Labs AVL

Kaip ir prieš tai buvusio antivirusinės, AVL turi realiu laiku veikiantį modulį, taip pat heuristinio tikrinimo komponentus. Išplėstiniai skenavimo nustatymai leidžia atsižvelgti į netipinius failų tarpusavio ryšius (tiesioginis užkrėtimo požymis). Taip pat vykdoma failų „AndroidManifest.xml“ analizė, kad būtų patikrintas nustatymų legitimumas ir jų teisės. AVL gali tikrinti virtualios mašinos Dalvik kodus (failai *.dex) ir vykdomuosius ELF formato failus, nepriklausomai nuo jų plėtinio.

AVL-interface

Pagrindinė vartotojo sąsaja atrodo kaip apskritas stalas. Penkiuose jos segmentuose galima rasti greitą prieigą prie nustatymų, pagalbos, atnaujinimų, pasirinktų komponentų arba aplikacijų skenavimo. Per vidurį yra mygtukas, kuris parodys paskutinio tikrinimo rezultatus.

AVL leidžia nurodyti, kad būtų skenuojamas visas telefonas arba tik SD kortelė, taip pat atskiras failas arba katalogas. Tikrinimas vyksta greitai net ir tuose įrenginiuose, kurie turi vieno branduolio procesorių. Po įdiegimo antivirusinė užima apie 5 MB. Suderinama su Android 2.1 arba naujesne versija.

 • Atsisiųsti AntiyLab AVL iš Google Play: nuoroda

Webroot Security & Antivirus (Free)

Po diegimo aplikacija atvaizduojama kaip SecureAnywhere Mobile. Nuo pat pradžių reikalauja sukurti vartotojo paskyrą (registracija nemokama). Vėliau jos dėka galima surasti dingusį mobilų įrenginį, nuotoliniu būdu pažiūrėti statistiką.

Programos sąsaja labai paprasta. Nustatymai minimalūs – leidžia įjungti/išjungti atskirus komponentus.

Webroot-Secure-Anywhere-Mobile

Yra karantinas ir užduočių planavimas, leidžiantis nustatyti skenavimą ir atnaujinimus tam tikru laiku. Rasime saugaus naršymo Internete režimą, kuris veikia, naudodamas žinomų grėsmių blokavimo principą. Vartotojas gali nustatyti puslapius, kurių tikrinti nereikia.

Pagal nutylėjimą įjungta funkcija, kuri siunčia gamintojui anoniminę statistiką. Šią opciją, aišku, galima išjungti.

Suderinamumas su Android versijomis išjungtas. Po diegimo antivirusinė užima apie 7,5 MB. Beje, pašalinti Webroot Security & Antivirus Free standartinėmis priemonėmis nepavyks, kadangi įjungtas savisaugos funkcija. Norėdama ją pašalinti, reikės pasinaudoti programoje esančiu mygtuku, vaizduojančiu šiukšliadėžę.

 • Atsisiųsti Webroot Security & Antivirus (Free) iš Google Play: nuoroda

TrustGo Antivirus & Mobile Security

Tarp išskirtinių šios antivirusinės savybių – galimybė saugiai peržiūrėti Interneto puslapius ir savisaugos funkcija. Kaip ir Comodo aplikacijos atveju, TrustGo suteikia galimybę matyti aktyvius procesus, o kartu jos priverstinai sustabdyti.

Komponentas „Privacy Guard“ analizuoja įdiegtas aplikacijas ir tikrina, ar jos nenutekina privačių vartotojo duomenų. Atsargines kontaktų, SMS ir skambučių istorijos kopijas galima išsaugoti tiek atminties kortelėje, tiek ir „debesų“ tarnyboje TrustGo.com.

Esminės antivirusinės savybės pristatytos žemiau pateiktame vaizdo klipe.

Po įdiegimo užima apie 5,5 MB ir gana greitai veikia net ir senuose išmaniuosiuose telefonuose.

 • Atsisiųsti TrustGo Antivirus & Mobile Security iš Google Play: nuoroda

 

Sophos Security & Antivirus

Šios antivirusinės galimybės abejonių nesukelia, ypač tiems, kurie naudojasi stacionaria versija. Yra režimas, leidžiantis skenuoti, pasitelkus „debesų“ tarnybas, šiuo atveju galima aktyvuoti opciją, kad būtų naudojamas tik Wi-Fi ryšys.

Sophos-mobile-01

Nors suderinamumo su Android versijomis funkcija išjungta, tačiau ši antivirusinė yra visiškai BitDefender priešingybė. Naudojama ne tik nemažai resursų, tačiau ir kaupiklyje užimama 27 MB vietos – rekordas iš visų šioje apžvalgoje pateikiamų antivirusinių.

Nuolatinės apsaugos modulis tikrina aplikacijas diegimo metu, taip pat skenuoja USB atmintines ir atminties korteles, kai tik šie prijungiami. Be kenkėjiškų programų gali būti identifikuotos ir taip vadinamos „nepageidaujamos“ (tam skirta atskira opcija).

Pagal nutylėjimą tik trečių šalių aplikacijos (tos, kurios buvo įdiegtos mobilaus įrenginio gamintojo, paliekamos ramybėje). Norint skenuoti sisteminį skirsnį ir atminties kortelę, reikia atitinkamas funkcijas aktyvuoti rankiniu būdu.

Komponentas „Privacy Advisor“ parodo aplikacijų naudojamus ir užprašomus leidimus, pateikiami paaiškinimai ir pašalinimo patarimai. Nors aplikacijos paprastai diegimo metu nurodo, kokių teisių joms reikia, į tai retai kas kreipia dėmesį.

Sophos-mobile-02

Punktas „Security Advisor“ parodo nustatymus, kurie mažina saugumo lygį, ir siūlo juos pakeisti. Pavyzdžiui, siūlo išjungti konfigūravimą per USB ar galimybę įdiegti aplikaciją, gautą ne iš Google Play.

Modulis „Spam Protection“ filtruoja įeinančius skambučius ir SMS, jei tik vartotojas nustato atitinkamas taisykles.

Meniu punkte „Loss & Theft“ nustatomas nuotolinis mobilaus įrenginio valdymas, jei netyčia jis bus prarastas. Nusiuntus SMS, galima sužinoti esamą mobilaus įrenginio buvimo vietą, įjungti jame sireną arba pašalinti privačius duomenis. Išmaniųjų telefonų, taip pat planšečių su 3G funkcija atveju atskirai nustatomi pranešimai apie SIM kortelės pakeitimą.

 • Atsisiųsti Sophos Security & Antivirus iš Google Play: nuoroda

Kitos nemokamos mobilios antivirusinės programos

Kitų antivirusinių kūrėjai, remiantis tų pačių AV-Test.org ekspertų vertinimu, turėtų atlikti nemažai pakeitimų savo produktuose. Pavyzdžiui, reikėtų atsisakyti tokių antivirusinių, kaip AegisLab Antivirus Free 2.0, VIRUSfighter FREE Antivirus 2.1 ir Ikarus Mobile Security 2013, kadangi jos praleidžia labai daug kenkėjų, tuo tarpu gana lengvai apgaunamos ir Lookout, Trend Micro bei Zoner, taigi šių sprendimų kūrėjai taip pat turi kur padirbėti.

Taip pat gali kilti paranojiškas noras įdiegti visas išvardintas programas, kurios naudoja skirtingus skenerius ir duomenų bazes. Nuo tokio žingsnio rekomenduočiau susilaikyti, kadangi ne tik teks paaukoti nemažai sisteminių resursų, tačiau gali kilti grėsmė, kad sistemą labai stabdys, o galbūt net apskritai nustos veikusi dėl antivirusinių konfliktų.

4 komentarai (-ų)

 1. Gintare parašė:

  Na jau , ar tikrai „Avast įtaka baterijai nejuntama“ ??? Daugiau maziau visos valgo papildomai baterijas.

  • guru parašė:

   Gintares dėmesiui tik faktai – 8 puslapis:
   http://www.av-comparatives.org/wp-content/uploads/2012/09/avc_mob_201209_en.pdf

   Šiaip pats nenaudoju android antiviruso, nes su appsais neeksperimentuoju ir visos krūvos nereikia, bet kiek bandžiau, tai labai daug baterijos nenusodina. aišku čia reikia omeny turėti, kad gali sodinti daug kitų appsų, kurie fone veikia, o paskui kaltę ant AV verčia. žodžiu nuo aplinkybių daug kas priklauso.

 2. zygis parašė:

  o kaip avg AntiVirus Security – FREE??

 3. Kobra parašė:

  Na man AVG nepatinka, o ipac PC jai nera galingas tai labai uzlagina…
  O telefone tai nesijaucia , kad butu o kas liecia apsauga tai kiek duomenu atsisiunciau is visokiu puslapiu tai nieka dar nerada jokia vyrusa….


Kitos kategorijos naujienos