Japonas sukūrė algoritmą, kuris idealiai imituoja potėpius akvarele


Ar egzistuoja algoritmai, kurie pasitarnautų meno kūrinių atsiradimui? Japonų menininkas Kenichi Yoneda mano, kad taip – bent jau jis pats ieško tokių algoritmų. Savo paveikslų kūrimo metu jis naudoja atviro kodo technologijas, kurios leidžia kurti vizualizacijas.

K. Yoneda yra labai didelis menininko Bobo Roso gerbėjas, kuris savo TV laidose vos per 30 minučių galėjo sukurti paveikslą. Japonas nusprendė, kad specialūs kompiuteriniai algoritmai padės jam imituoti B. Roso stilių.

Žinoma, užduotis nėra iš paprastųjų. K. Yoneda greitai suprasto, kaip padaryti, jog spalvos persipintų ir šiek „palįstų“ viena po kita, tačiau padaryta, kad viskas atrodytų kaip popieriaus, buvo sudėtingiau.

Kenichi Yoneda studijavo, kaip džiūna dažai ant popieriaus, taip pat žiūrėjo, kokiais metodais naudojasi kiti skaitmeninę kūrybą propaguojantys menininkai. Japono teigimu, visų svarbiausia yra tai, kad žiūrovas nustotų žavėtis procesu ir susifokusuotų į patį meno kūrinį. Dabar, japono teigimu, jam pavyko sukurti idealų skaitmeninės akvarelės potėpių procesą.

Tiesa, darbas vis dar nėra baigtas. Kenichi Yoneda sukūrė „dažus“, tačiau dabar jam reikalingas „menininkas“ ir „teptukas“, kuris galėtų pasinaudoti visą spalvine gama. Japonas nori sukurti programą, kuri automatiškai tapytų paveikslus, pasinaudojant žinomų menininkų technika, o taip pat galėtų piešti pagal vaizdą, gautą iš WEB kameros arba Interneto.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos