AMD dar nepasiruošusi atsisveikinti su „dideliais branduoliais“


Žurnalistų iš puslapio VR-Zone teigimu, kompanijos AMD viceprezidentas Roy Taylor prisipažino, jog „ekstremalams skirtų procesorių“ FX-9000 serijos pasirodymas – tai vienas iš jo asmeninių pasiekimų. Tai, kad kompanija išleidžia tokius procesorius, asmeniškai jam ir jo pavaldiniams labai patinka. Šį pasisakymą daugelis ekspertų interpretavo kaip ketinimą ateityje išleisti dar daugiau naujų „didelių branduolių“. Tiesa, debiuto datų atskleista nebuvo.

AMD-FX-9000-series

Beje, AMD hibridiniai procesoriai bus plėtojami dar aktyviau, nei dabar. Čia mūsų laukia tam tikri siurprizai, tvirtina Roy Taylor. Grafinio procesoriaus integravimo į procesorių aktualumas, kompanijos atstovo teigimu, patvirtinamas netgi konkurento veiksmų – šiuo metu grafinio procesoriaus plotas Intel procesoriuose nuolat didėja, ir šiuo metu jau siekia 31-32% viso kristalo. Ray Taylor manymu, kompanija Intel tai daro tam, kad GPU paspartintų įprastus skaičiavimus, o ne tik dėl to, jog būtų didesnis produktyvumas grafikos užduotyse.

Tiesa, atsisakyti grafinių adapterių AMD taip pat neketina. Išimtimi nebent gali tapti tik pačios pigiausios vaizdo plokštės. Antra vertus, atsiras vietos ir pigiems grafiniams adapteriams – jie galėtų palaikyti kompaniją integruotai grafikai, naudojat CrossFire režimą. Aišku, ar tai bus vartotojui ekonomiškai naudinga, čia jau kitas klausimas.

AMD viceprezidentas išreiškė savo skeptišką požiūrį į tolimesnę konkurento nVidia technologijos CUDA plėtrą, o kartu pasufleravo, kokia kryptimi bus tobulinami fiziniai efektai žaidimuose. Objektų skirstymas į sugriaunamus ir nesugriaunamus vartotoją smarkiai trikdo. Realiame gyvenime mes to nematome. Ateityje šis prieštaravimas turėtų išnykti. Be to, „dirbtinio intelekto“ technologijos“ taip pat turėtų būti tobulinamos.

Rugpjūčio mėnesį AMD pasiūlys naują žaidimų komplekto variantą „Never Settle“ – tik šį kartą su priedėliu „Forever“. Žaidimų pavadinimai šiuo metu neatskleidžiami, taigi teks šiek tiek palaukti.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos