Android Open Source Project neteko savo lyderio


Android Open Source Project (AOSP) – tai korporacijos Google padalinys, kuris užsiima Android išeities kodų publikavimu ir darbu su bendruomene. Tačiau visai neseniai AOSP neteko savo vadovo Jean-Baptiste Quéru. Apie savo pasitraukimą jis pranešė Google+ paskyroje, pareikšdamas, kad tokios sprendimo priežastimi tapo protestas prieš Google ir jos partnerio Qualcomm taikomą politiką atviro kodo idėjos atžvilgiu.

Paaiškindamas savo poziciją, Jean-Baptiste Quéru pareiškė, kad jis nepatenkintas tuo, jog negali iš išeities kodų surinkti Android 4.3, kuris veiktų antros kartos planšetiniame kompiuteryje Nexus 7. Kalta kompanija Qualcomm, kuri neleidžia Google publikuoti tvarkyklių (Adreno 320, hwcomposer ir kitų komponentų), be kurių sistema pasikrauti į darbastalį.

Jean-Baptiste Queru Android

Buvusio AOSP vadovo teigimu, darbas prie atviros operacinės sistemos, kuri negali dirbti be kažkieno savininkiškų failų, yra beviltiškas, ir jo kantrybė trūko. Savo nepasitenkinimą Jean-Baptiste Quéru išsakė dar 2012 metų pabaigoje, kai su analogiška problema susidūrė išmanusis telefonas LG Nexus 4, kuriam taip pat nebuvo leista publikuoti binarinių kodų, nors vėliau Qualcomm vis tik ryžosi leisti juos paviešinti.

Kalbėdamas apie naująjį Nexus 7, Jean-Baptiste Quéru pareiškė, jog jis ne tik neturi duomenų apie tai, kad reikalingi išeities kodai bus publikuoti, tačiau apskritai neįsivaizduoja, ar Qualcomm ketina tai padaryti. Šioje situacijoje, jo manymu, yra ir Google kaltės, kuri leido aparatinės įrangos gamintojui taip elgtis.

Nexus įrenginių savininkai ir AOSP nariai jau pateikė Qualcomm peticiją, tačiau Jean-Baptiste Quéru pastebėjo, kad tai yra tik laiko švaistymas, kadangi jis gerą pusmetį tuo užsiėmė, būdamas AOSP vadovu – binarinių kodų neplatinimas yra principinė Qualcomm pozicija, taigi peticija nieko nepakeis. Blogiau bus tai, jei peticija negaus plataus palaikymo. Tuomet tai gali atsisukti prieš Google: jei binarinių kodų reikia tik mažumai, nėra prasmės jų publikuoti.

Pats Jean-Baptiste Quéru kol kas išlieka Google darbuotoju, tačiau ar ilgam – parodys laikas. Susiklosčiusi situacija, ekspertų teigimu, iš tikrųjų kelia grėsmę Android kaip atviro kodo ir laisvai sistemai.

3 komentarai (-ų)

 1. efix parašė:

  sureagavo?
  engadget.com/2013/08/09/nexus-7-factory-image-and-binaries-now-available-from-google

  • guru parašė:

   nemanau, kad toks „greitas“ sureagavimas sugražins išėjusį specialistą

 2. Ignas parašė:

  o kas blogo gali atsitikt jei paviesins jie tas binarijas?


Kitos kategorijos naujienos